Kumru Devlet Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı

Ordu’nun Kumru İlçe Devlet Hastanesi'nde çalışanlara yönelik yangın ve sivil savunma tatbikatı yapıldı.Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Sivil Savunma Uzmanı Yusuf Güven ve Koordinatör Uzman Özkan aydın tarafından yangın ve sivil savunma...

Kumru Devlet Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı
Ordu’nun Kumru İlçe Devlet Hastanesi'nde çalışanlara yönelik yangın ve sivil savunma tatbikatı yapıldı.

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Sivil Savunma Uzmanı Yusuf Güven ve Koordinatör Uzman Özkan aydın tarafından yangın ve sivil savunma konularında hastane personeline hastane bahçesinde tatbikat yaptırıldı. Kumru Belediyesi İtfaiye Amirliği, hastane ve 112 çalışanları ile birlikte bir senaryo dahilinde, önce hastane içinde mahsur kalan hastaların kurtarma ve ardından da yangın söndürme tatbikatı yapılarak, yangın söndürme cihazlarının personel tarafından kullanımı öğretildi.

Kumru İtfaiye Amirliği personeli tarafından hastane içinde mahsur kalan hastaların tahliyesi gerçekleştirildikten sonra hastalar 112 ambulansıyla en yakın hastaneye sevk edildi. Tatbikata Başhekim Dr. Mustafa Berkeşoğlu, Hastane Müdürü Harun Anı ve personeller katıldı. Koordinatör Uzman Özkan Aydın tatbikat ile ilgili olarak, “Biz bugün Kumru Devlet Hastanesi’nde sivil savunma, hastanede yangın tahliyesi ve söndürme tatbikatı yaptık. Bu tatbikatlarımız bizim yılda bir kez olarak yaptığımız programları tatbikatlarımızdandır. Bu tatbikatımıza hastane personeli, Kumru Belediyesi İtfaiye Amirliği personelleri ve 112 personelleri katıldı. Tatbikat bir senaryo dahilinde gerçekleştirildi. Yangın olması durumunda bunu gören bireyin nasıl davranması gerektiği uygulamalı olarak gösterildi. Teker teker yangın tüpünü kullanan hastane personeli yangına müdahale şekillerini öğrenmiş oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48