Cenaze Hizmetleri Kursu Belgeleri Verildi

Ordu’nun Kumru İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitimi Merkezi’nce düzenlenen Cenaze Yıkama Kursu’nun belgeleri düzenlenen törenle verildi.Kumru Müftülüğü ve Halk Eğitim işbirliği ile gerçekleştirilen Cenaze Hizmetleri Kursu tamamlandı....

Cenaze Hizmetleri Kursu Belgeleri Verildi

Ordu’nun Kumru İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitimi Merkezi’nce düzenlenen Cenaze Yıkama Kursu’nun belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Kumru Müftülüğü ve Halk Eğitim işbirliği ile gerçekleştirilen Cenaze Hizmetleri Kursu tamamlandı. Kursun sona ermesi dolayısıyla belge töreni düzenlendi. Kursu başarıyla bitiren 35 kişiye belgeleri takdim edildi.

Müftülük toplantı salonunda gerçekleştirilen belge töreninde konuşan İlçe Müftüsü Aykut İli, “Çok önemli bir konuda kurs veriyoruz. Yeri geldiğinde cenaze yıkamaya kimsenin bulunmadığı zamanlar artık geride kalıyor. Bugün 2013 yılı içinde 35 kişiye belge vereceğiz. Bayanlarımızın korkuyla baktıkları bu konuda bu kadar kişiye ders vermek çok önemli bir konu. Asıl korkulması gereken canlı kişilerdir, ölülerden kimseye zarar gelmez. Biz bu kurslar sayesinde önemli bir ihtiyacı gidermiş oluyoruz. İnşallah bu tip kurslarımız devam edecektir” dedi.

Konuşmanın ardından kursiyerlere belgeleri verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48