Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Umke Hakkında Bilgilendirildi

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından, Sağlık Meslek Lisesi 4. sınıf öğrencilerine yönelik bir eğitim programı düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler UMKE hakkında bilgilendirildi.Nevşehir...

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Umke Hakkında Bilgilendirildi
Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından, Sağlık Meslek Lisesi 4. sınıf öğrencilerine yönelik bir eğitim programı düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler UMKE hakkında bilgilendirildi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlülüğü UMKE Biriminde bulunan eğitim ve toplantı salonunda gerçekleştirilen uyum eğitimine eğitimci olarak Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri İl Birim Sorumlusu Sağlık Memuru Aygen Taşpınar ve İl Afet Birim Personeli Sağlık Memuru Hasan Doğan katıldı. Taşpınar ve Doğan eğitimlerde geleceğin UMKE adayı olan Nevşehir Sağlık Meslek Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği (ATT) bölümü 4. sınıf öğrencilerine, UMKE nedir? UMKE Ekiplerinin kuruluş amacı ve çalışma esasları ile birlikte telsiz kullanımı ve telsizle iletişim konuları hakkında bilgiler verdi.

Eğitimlerde ayrıca Nevşehir UMKE’nin kuruluşundan bugüne gerçekleştirmiş olduğu yurt içi ve yurt dışı görevler ve çalışmaları hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgi verildikten sonra, toplantıya katılan öğrencilere İl Afet Birim Deposu gezdirilerek, UMKE’de kullanılan tıbbi ve medikal malzemeler ile birlikte, arama ve kurtarma vakalarında kullanılan teknik malzemeler ve UMKE araçlarının tanıtımı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48