Nevşehir’de Cumhuriyet Yürüyüşü

Nevşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe ellerinde Türk Bayrakları ile katılan vatandaşlar hep birlikte Andımızı okudu.CHP Nevşehir Merkez İlçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları...

Nevşehir’de Cumhuriyet Yürüyüşü
Nevşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe ellerinde Türk Bayrakları ile katılan vatandaşlar hep birlikte Andımızı okudu.

CHP Nevşehir Merkez İlçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü Borsa Kavşağı’ndan başladı.

Bazı siyasi parti ve gençlik örgütlerinin de destek verdiği yürüyüşe CHP İl Başkanı Ahmet Göktaş, CHP Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, CHP’li yöneticiler ve belediye başkan aday adayları ile birlikte yaklaşık 400 kişi katıldı.

Borsa Kavşağı’ndan Türk Telekom Meydanı’na kadar ellerinde Türk Bayrakları ile marşlar söyleyerek yürüyen kalabalık burada hep birlikte saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı ve ardından andımızı okudu.

Burada konuşan CHP il Başkanı Ahmet Göktaş, “Bizleri biz yapan, uygar toplumlarda yerimizi almamızı sağlayan, söz söyleme ve fikir üretme hakkımızı veren cumhuriyetimizi seviyoruz. Sevgili Cumhuriyetimizi korumak ve yüksetmek için içinde bulunacağımız şartları ve olumsuzlukları bir çırpıda yok ederek, bizlere miras olan cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tarih bir kez daha göstermiştir ki cumhuriyet ancak sevgiyle, saygıyla, inançla korunur. Yoksa makam ve mevkiyle korunamaz. Bu sebeple halkımızın temiz ve samimi duygularıyla cumhuriyet hak ettiği değeri mutlaka kazanacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48