Nevmeder Üyeleri İçin Konya Gezisi Düzenlendi

Nevşehir Memurlar Derneği (NEVMEDER) üyeleri için Konya gezisi düzenledi. Dernek üyeleri bu gezide Konya’daki tarihi mekânlar ile eğitim kurumlarını ziyaret etme fırsatı buldular.20 kişilik bir grupla gerçekleştirilen gezide NEVMEDER üyeleri...

Nevmeder Üyeleri İçin Konya Gezisi Düzenlendi
Nevşehir Memurlar Derneği (NEVMEDER) üyeleri için Konya gezisi düzenledi. Dernek üyeleri bu gezide Konya’daki tarihi mekânlar ile eğitim kurumlarını ziyaret etme fırsatı buldular.

20 kişilik bir grupla gerçekleştirilen gezide NEVMEDER üyeleri öncelikle Mevlana Müzesi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında dernek üyeleri Mevlana Türbesi ile Hz. Mevlana’nın yakın dostu olan Şems-i Tebrizi’nin Türbesi ziyaret ederek dua ettiler.

Konya’nın en yüksek tepesi olan Alâeddin Tepesinde bulunan, Konya’daki Selçuklu devri eserlerinin en büyüğü ve en eskisi Alâeddin Camii ile Selçuklu eseri İplikçi Camisi de ziyaret eden dernek üyesi memurlar Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olan Mevlana Üniversitesi’nde de incelemelerde bulundu.

Nevmeder Üyeleri, Konya Mevlana Kültür Merkezi’ndeki Sema Salonunda yaklaşık 1 saat süren Sema Gösterisini de izleme fırsatı buldular.

Dernek Başkanı Şener Çatal, düzenledikleri geziye katılan 20 kişinin Konya’yı daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade ederek, dernek üyeleri için önümüzdeki aylarda da yurt içi ve yurt dışı geziler düzenleyeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48