Başkan Cingil’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Cumhuriyetimizin ülkemizin aynası olduğunu belirten Başkan Cingil, "Cumhuriyetin ilanının ne şartlar altında yapıldığını düşünmek bizlere...

Başkan Cingil’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyetimizin ülkemizin aynası olduğunu belirten Başkan Cingil, "Cumhuriyetin ilanının ne şartlar altında yapıldığını düşünmek bizlere daha başarılı olmak için güç veriyor. 90. yaşına giren Cumhuriyetimiz her alanda daha da güçlenerek çağdaş ülkeler seviyesinin zirvesine oturacaktır" dedi.

Türkiye'nin eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini ifade eden Cingil, " Türkiye artık büyük bir ülke. İleri yıllarının planını yapan bir ülke. Sadece 2023 hedefi ile 10 yılı değil, 2071 ile de yarım asır sonrasının planını yapan bir üllkeyiz artık. Hedefimiz Cumhuriyetimizin ülkemizin daha muasır seviyeleri ulaşmasıdır. Tüm halkımızın barış, sevgi, kardeşlik ve özgüven içinde yaşamasını diliyor, milletimizin bayramını kutluyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER