Solunumu Duran Toprak Bebek Umuda Uçtu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde özel bir hastanede sezaryenle dünyaya gelen 3 kilo ağırlığındaki Toprak bebek, doğumunun ardından solunum sorunları yaşamaya başladı. Doktorlarının daha donanımlı bir hastanede tedavi görmesine karar verdiği...

Solunumu Duran Toprak Bebek Umuda Uçtu
Muğla’nın Marmaris ilçesinde özel bir hastanede sezaryenle dünyaya gelen 3 kilo ağırlığındaki Toprak bebek, doğumunun ardından solunum sorunları yaşamaya başladı. Doktorlarının daha donanımlı bir hastanede tedavi görmesine karar verdiği Toprak bebek, helikopter ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Marmaris’te hekim olarak görev yapan Doktor Aslıhan Kırkağaç, doğum için Beldibi’nde özel bir hastaneye yattı. Kırkağaç, sezeryanla 3 kilo ağırlığında erkek bir çocuk dünyaya getirdi. Bebeğe Toprak ismi verildi.Ancak Toprak bebek, çekmeköy arçelik servisi doğumdan kısa bir süre sonra solunum sıkıntısı yaşamaya başladı. Dünyaya gözlerini yeni açan Toprak, hastanede kuvöze alındı. Ardından doktorları, bebeğin daha donanımlı bir hastanede tedavisinin devam etmesine karar vererek 112 acil servisten ambulans helikopter istedi. Helikopter çekmeköy arçelik servisi ambulans Toprak bebeğin tedavisi için İzmir’den havalanarak çekmeköy arçelik servisi Marmaris Devlet Hastanesi helikopter pistine indi. Toprak bebek, ambulansla piste getirilerek, helikoptere konduktan sonra umuda uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER