Marmaris’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapılan resmi geçit törenine vatandaşlaryoğun ilgi gösterdi.Tören Sabah saat 10:00'da Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Garnizon Komutanı...

Marmaris’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapılan resmi geçit törenine vatandaşlaryoğun ilgi gösterdi.

Tören Sabah saat 10:00'da Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Garnizon Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın halkın Cumhuriyet Bayramlarını kutlamaları ile başladı. Kaymakam Ali Galip Saral yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz ve gelecek nesiller bilmelidirler ki, bu vatanda kurulan Cumhuriyet ulu önder Atatürk’ün önderliğinde bir ölüm kalım mücadelesinden sonra gerçekleştirilmiştir. Bu büyük başarının arkasında, binlerce şehidimiz ve gazimizin payı vardır. Sevgili gençler, haklarından ve hürriyetinden yoksun kalan milletlerin ayakta kalması ve yaşaması mümkün değildir. Bu nedenle sizlere, çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Cumhuriyetin kazanımlarından hiç bir zaman vazgeçmeyin ve bu kazanımları milletimizin refah seviyesini muassır milletlerin veya onların daha da üstüne çıkarma en önemli göreviniz olduğunu hiç bir zaman unutmayın. Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü savunmak Atatürk ilke ve devrimlerini koruyup kollamak Cumhuriyeti tehdit eden tüm mihraklara karşı duyarlı olarak ayakta durabilmektir” dedi.

Saral’ın konuşmasının ardından resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.Okunan şiirlerin ardından kutlamalar tören geçidi ile sona erdi. Tören sırasında, Marmaris Su Sporları ve Can Kurtarma Kooperatifi tarafından gösteriler yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER