Marmaris'in Dev Konuğu

Muğla'nın Marmaris ilçesine gelen 'Zenith' yolcu gemisi çoğunluğu İspanyol bin 450 yolcu ve 603 mürettebatıyla, limana demir attı.Sabah saatlerinde Yunanistan'ın Mikanos Adası'dan Marmaris'e gelen Malta bayraklı gemide 603 personel ve çoğunluğu...

Marmaris'in Dev Konuğu
Muğla'nın Marmaris ilçesine gelen 'Zenith' yolcu gemisi çoğunluğu İspanyol bin 450 yolcu ve 603 mürettebatıyla, limana demir attı.

Sabah saatlerinde Yunanistan'ın Mikanos Adası'dan Marmaris'e gelen Malta bayraklı gemide 603 personel ve çoğunluğu İspanyollardan oluşan bin 450 yolcu bulunuyor. 208 metre uzunluğunda ve 47 bin 413 groston ağırlığındaki 'Zenith' adlı dev gemiden inen yolcular gümrük işlemlerinin ardından, yat limanında yürüyüş yaptıktan sonra Marmaris Kapalı Çarşısı'nı gezdi. Gemiyle limana gelen turistler, yaptıkları alışverişle Marmaris kapalı çarşı esnafının yüzünü güldürdü.

Zenith, akşam saatlerinde İzmir'e gitmek üzere Marmaris Limanı'ndan demir alacak. Marmaris Liman İşletmeleri'nden alınan bilgilere göre Marmaris'e ekim ayında neredeyse her gün bir gemi gelecek. Toplamda 29 geminin Marmaris'e rotasını çevirdiği ekim ayında böylece, Marmaris esnafının yüzü gülecek.

Ekim ayı boyunca Marmaris'e gelecek olan 29 lüks kruvaziyer yolcu gemisi Marmaris'e yaklaşık 37 bin turist getirecek. Bunların içinde en büyükleri olan Aida Diva yolcu gemisi 2500 yolcu kapasitesiyle 3, 17 ve 31 Ekim tarihlerinde Marmaris'e 3 sefer düzenleyecek. Bunun yanında 1800 yolcu kapasiteli Zenith yolcu gemisi de ekim ayında 5 sefer yapacak. Her hafta Marmaris'e üst edinen 1350 yolcu kapasiteli Thomson Celebration yolcu gemisi de ekim ayında 4 sefer yaparak turizmciyi sevindirecek. Her gün denizden gelecek turistlerle Marmaris'e büyük katkı sağlayacak olan dev kruvaziyer yolcu gemileri, 3, 15, 21, 30 Ekim tarihlerinde Marmaris limanına iki gemi birden yanaşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48