Ege Denizinde Kortej Geçişi

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak belde belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında Yalıkavak Koyu’nda tekne kortej geçişi düzenlendi.Yalıkavak Belediyesi’nin organizasyonu ve Yalıkavak...

Ege Denizinde Kortej Geçişi
Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak belde belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında Yalıkavak Koyu’nda tekne kortej geçişi düzenlendi.

Yalıkavak Belediyesi’nin organizasyonu ve Yalıkavak Balıkçı Kooperatifi, Yalıkavak Günlük Gezi Kooperatifi, Bodrum Amatör Balıkçılar Derneği ve Yalıkavak Yelken Kulübü’nün katkıları ile düzenlenen etkinliğe balıkçı teknelerinin yanı sıra günlük gezi tekneleri ve özel tekneler katıldı. Yaklaşık 40 teknenin yer aldığı etkinlik için bütün tekneler Türk Bayrakları ve balonlar ile süslendi.Yalıkavak Prensen Koyu’nda toplanan tekneler sahil boyunca marinaya kadar kortej halinde ilerledi. Korteji gören vatandaşlar sahilden Türk Bayrakları ile çalınan marşlara eşlik etti. Yalıkavak İskele Kafe önünde sona eren kortejde yüzlerce balon havaya bırakıldı.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan üç tarafı denizlerle çevrili yarımadada Cumhuriyet coşkusunu denizde de kutlamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade ederek şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. Yıl dönümünü kutluyoruz. İstedik ki bu yıl dönümünde farklı aktiviteler de yapalım. Bu farklılığı denizde de yaşatmak istedik. Birçok vatandaşımız bizlere eşlik etti. Cumhuriyeti kutlamanın farklı yönlerinden birini uyguluyoruz. Buraya katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimize sahip çıkmak için onu her ortamda yaşatmalı ve hissetmeliyiz. Bu bizim belediye olarak kutladığımız son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Malumunuz yerel seçim ile belediyemiz kapanacak. Bunun için bu tür etkinlikler oldukça önemli. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımın Cumhuriyet Bayramını tekrar kutluyorum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48