Tarsus Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Ve Spor Merkezi Törenle Açıldı

Mersin’in Tarsus İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi’ törenle açıldı.Eski itfaiye yerini restore ederek Tarsusluların hizmetine sunulan merkezde 7’den 77’ye herkes faydalanabilecek.Yaşam Boyu...

Tarsus Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Ve Spor Merkezi Törenle Açıldı
Mersin’in Tarsus İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi’ törenle açıldı.

Eski itfaiye yerini restore ederek Tarsusluların hizmetine sunulan merkezde 7’den 77’ye herkes faydalanabilecek.

Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi’nin açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Cumhuriyetin 90. Kuruluş yıldönümünde bu tesisi açmaktan mutlu olduklarını söyledi. Kocamaz, “Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde gerçekleştireceğimiz dört açılışın ilkindeyiz. Tarsus Belediyesi denildiği zaman Türkiye’de hizmet kalitesi, hizmetin halka nasıl ve ne zaman ulaştırılacağının en önemli göstergelerinden birisi bugün burada açılışını yapacağımız ve geçmişte atıl bir vaziyette kalmasından dolayı adeta elden çıkmış görüntüsündeki eski itfaiye binamızın yeniden işlev verilerek projelendirmesi ve bugünkü konuma getirilmesi. Tabi ki belediyeler kentte yaşayan insanların mahalli müşterek ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuşlardır. Ama bu tabir bu tanım artık geride kalmıştır. Çünkü bu tanım sadece kentin ve kentte yaşayan insanların zaruri ihtiyaçları için ortaya konmuştur. Ama bugünkü belediyecilik anlayışı içerisinde sosyal projeler zaruri projelerin önüne geçmektedir. Çünkü zaruri projeler olmazsa olmaz ve mutlaka yapılması gereken projelerdir. Onlar yapılmadan sosyal projelere geçmek ve adeta bir kısım insanlar tarafından ekstra gibi değerlendirilen hizmetleri yapmak belki o kentte yaşayan insanlar için lüks sayılabilirdi. Ama bugün için artık kentte yaşayan insanların ihtiyacını karşılayan her şey lüks olmaktan çıkmış zaruret ve gereklilik haline gelmiştir” dedi.

Açılışta Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezinin yapımını üstlenen İnşaat Mühendisi Ferit Çetiner’e Başkan Kocamaz tarafından plaket takdim edildi.

Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi’nde spor salonu yanısıra model uçak, bilim merkezi, resim bilgisayar, gitar, bağlama ve diğer fobi kursları yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER