Kur’an Kursu Saatlerini Öğrenciler Belirleyecek

Mersin’in Erdemli Müftülüğü tarafından Kur’an Kursu eğitim saatlerinin talepler doğrultusunda belirleneceği ve herkesin Kur’an öğrenebilmesine imkan sağlanacağı bildirildi.Müftülük tarafından Kur'an Kursu öğreticilerine eğitim...

Kur’an Kursu Saatlerini Öğrenciler Belirleyecek
Mersin’in Erdemli Müftülüğü tarafından Kur’an Kursu eğitim saatlerinin talepler doğrultusunda belirleneceği ve herkesin Kur’an öğrenebilmesine imkan sağlanacağı bildirildi.

Müftülük tarafından Kur'an Kursu öğreticilerine eğitim öğretim sezonunun daha verimli geçmesi için İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun da katıldığı 3 günlük bilgilendirme semineri düzenlendi. Erdemli Ulu Camii Dr Emin Şekerçi Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşan Müftü Türkmenoğlu, Kur’an kurslarında her yaş ve seviyeye uygun eğitim gerçekleştireceklerini belirterek, “Özelliklede herkesin Kur’an okumayı öğrenebilmesi amacıyla bu yıl güzel bir uygulama gerçekleştireceğiz. Artık Kur’an öğrenmek isteyen vatandaşlarımız kendisine uygun olan saatte Kur’an Kurslarına gelerek burada en iyi eğitimi alabilecek. İnsanlarımızın yüce kitabımızı en iyi şekilde okuyup öğrenmelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

Kur’an eğitiminde teknolojik imkanların kullanılmasını önemsediklerini de ifade eden Türkmenoğlu, “Özellikle eğitimlerimizde teknolojik imkanların en iyi şekilde kullanılmasını istiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz seminerde bu konu üzerinde de önemle duruyoruz. Sezon başında gerçekleşen bu seminerin eğitim öğretim yılına olumlu etkilerinin olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Kur’an kurslarının bulunduğu her mahallede öksüz ve yetimleri kapsayan bir proje başlattıklarına da değinen Türkmenoğlu, kurslarda eğitim verecek görevlilere başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48