Sinanoğlu, Kepenk Kapatmaya Direnç Gösteren Esnafı Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan iş adamı Ali Sinanoğlu, Kızıltepe’de kepenk kapatmaya direnç gösteren ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.AK Parti Mardin...

Sinanoğlu, Kepenk Kapatmaya Direnç Gösteren Esnafı Ziyaret Etti
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan iş adamı Ali Sinanoğlu, Kızıltepe’de kepenk kapatmaya direnç gösteren ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ali Sinanoğlu, normalde Nusaybin ilçesindeki esnafı ziyaret etmeyi planladığını ancak, ilçede esnafın kepenk kapatması nedeniyle ziyaretini Kızıltepe ilçesine yaptığını dile getirdi. Başkan aday adayı Sinanoğlu'na sorunlarını anlatan esnaf, artık sözünün eri, esnafı dinleyen, dinlemekle kalmayıp, çözüm üreten, insana insan değeri veren bir başkan istediklerini dile getirdi. Ali Sinanoğlu ise esnafa parolasının temsilde adalet hizmette adalet olduğunu söyledi. Sinanoğlu, "Mardini Mardinlilerin kendileri yönetecektir. Kimseyi ötekileştirmeden, her zaman vatandaş ve esnafın yanında ve iç içe olacağız. Hiçbir kesimi ayırmaksızın yeni kurulacak büyükşehiri bağlayıcı kararlar alacağız. Demokratik temsil meclisini çoklu katılımla halkın hizmetine talip olacağız. Ara vermeden ve ayrım yapmadan her kesimle buluşacağız" dedi.

"HİZMET İÇİN BU YOLA ÇIKTIK"

İlçede esnafın yoğun sevgisi ile karşılaşan Sinanoğlu, yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Esnaf tarafından oldukça sıcak ve samimi bir şekilde karşılanmasının kendisini duygulandırdığını ifade eden Sinanoğlu, “Geçmişte olduğu gibi hükümetimizin desteği ile her zaman esnafımız ile iç içe olacağız, hizmet makamı ve gönül kapımız herkesimden herkese açıktır ve her zaman açık olacaktır. Biz herşeyin merkezine insanımızı koyduk. İnsana hizmet için çıkmış olduğumuz bu yolda önce Allah’ın izni ve sonra siz değerli kardeşlerimizin destekleri ile Mardinimizi hak ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu.

Nusasybin’deki kepenk kapatma eylemi hakkında da görüşlerini açıklayan Sinanoğlu; Mardin'e siyaset yapmaya değil hizmet etmeye geldiğini söyledi. Sinanoğlu, "Dilden değil kalpten konuşuyoruz ama çözüm süreci içerisinde olan Türkiye’nin artık bu tip eylemlerle enerjisini kaybetmemesi gerekir. Aday adaylığımız teveccüh görüp adaylığa dönüştüğünde Allah'a kasem olsun ki bu topraklarda ezberi bozacağız. Mardin'e ilk indiğim anda şu duayı ettim. 'Allah'ım hemşehrilerimin kalbini cennet ehlinin kalbi gibi birleştir. Nefret, kin, haset olmadan bizi ortak paydalarda buluşturarak elele muvaffak et', duanın manevi gücüne tutunan bir kulun Rabbine teslimiyeti tam olmalı, biz elimizden geleni yapıyoruz, niyetimiz hayır, akibet de hayır olsun inşallah ve en kısa zamanda Nusaybin'i ziyaret edeceğiz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER