Soma'da Cumhuriyet'in 90. Yılı Kutlandı

Manisa'nın Soma ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşku içerisinde kutlandıÖnceki gün çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar sabah saatlerinde düzenlenen tören ile devam etti. Cumhuriyet'in 90. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi...

Soma'da Cumhuriyet'in 90. Yılı Kutlandı
Manisa'nın Soma ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşku içerisinde kutlandı

Önceki gün çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar sabah saatlerinde düzenlenen tören ile devam etti. Cumhuriyet'in 90. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Soma'da da coşku içerisinde kutlandı. Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı'nın tebrikleri kabul etmesiyle başlayan kutlamalar Soma Belediyesi önünde devam etti. Törene Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Garnizon Komutanı J. Binbaşı İbrahim Kılınç, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, “Millet iradesinin özgür kaynağından beslenen sosyal, laik ve demokratik bir hukuk devleti olan cumhuriyetimiz, bizi uluslar ailesinin onurlu bir üyesi kılan en değerli hazinemizdir. Hür, çoğulcu, çok partili parlementer demokrasimiz, hiç şüphesiz yüce milletimize hizmet vermek için bir yarışma rejimidir ve günden güne büyük gelişmeler ve ilerlemeler kaydetmektedir. Demokrasimizi bütün kurumlarıyla oluşturma yolundaki çalışmalarımız, milletimizin çağdaşlık ve özgürlük yolunda onurlu yürüyüşü ve ilerleyişidir. Bu şekilde aziz ecdadımızın mirasına sahip çıktığımızın ve evlatlarımıza bizimle gurur duyabilecekleri bir emaneti devredeceğimizin şuuruyla, insanlık haysiyetini ve erdemi en üstte tutan bu kutlu yolculuğu emin adımlarla sürdürmeliyiz. Bu yol, milletimizin bekasının yegane teminatı ve muasır medeniyet seviyesine ulaşabilme ve aşabilmenin tek yoludur. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmadan, sevgi - saygı ve hoşgörü kültürü ile yoğrulmuş kardeşliğimizi ve dayanışmamızı koruduğumuz sürece önümüzde hiç bir engel yoktur." dedi.

Günün anlam ve önemine ilişkin okunan şiirlerin ardından sahne alan Soma Belediyesi Halk Oyunları ekibi muhteşem gösterisi ile büyük alkış aldı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Kutlama programı geçiş töreni ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48