Manisa Musiki Derneği’nden Konser

Manisa Musiki Derneği, Cumhuriyet’in 90. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kültür Merkezi Lale Salonu’nda konser verdi.Konsere, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün,...

Manisa Musiki Derneği’nden Konser
Manisa Musiki Derneği, Cumhuriyet’in 90. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kültür Merkezi Lale Salonu’nda konser verdi.

Konsere, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, 1. Eğitim Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil ve eşi İnci Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu ve eşi Arzu Çipiloğlu, Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Eryılmaz, Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü, Kültür Müdürü Mümin Deniz ile çok sayıda davetli katıldı. İki bölümden oluşan ve şefliğini Yılmaz Yüksel’in üstlendiği Manisa Musiki Derneği’nin Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak verdiği konserde, ilk olarak Onuncu Yıl Marşı seslendirildi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere konsere katılan davetliler hep bir ağızdan koronun seslendirdiği Onun Yıl Marşı’na ellerindeki Türk Bayrakları’nı sallayarak eşlik etti. Konserde ‘Köprüler Yaptırdım Gelip Geçmeye’, ‘İndim Havuz Başına’, ‘Hayırdır İnşallah’ ve ‘İstanbul Türküsü’ gibi Türk Sanat Müziği’nin en seçkin eserleri seslendirildi.

“CUMHURİYETİMİZİN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ”

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konserin sonunda sahneye çıkarak, solistlere ve koro şefi Yılmaz Yüksel’e çiçek takdim etti. Kendilerine güzel bir akşam yaşattıkları için Manisa Musiki Derneği Korosu’na ve koronun şefi Yüksel’e teşekkürlerini sunan Başkan Ergün, ”Manisa Musiki Derneği Korosu, bizlere gerçekten de 29 Ekim’e yaraşır bir gece yaşattı. Gerçekten de sanat dolu, hoş seda dolu keyifli bir akşam yaşadığımı belirtmek isterim. Elbette ki bu gecenin özel bir anlamı var. Coşkuyla ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü bu güzel geceyle taçlandırdığımıza inanıyorum. Bu vesileyle bize Cumhuriyeti kazandıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu noktalara gelmesinde büyük emeği geçen Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle bir kere daha anıyorum. Nur içinde yatsınlar. Onların açtığı yoldan, yine onların birer bekçileri olarak bu ülkeyi emin adımlarla güzel yerlere götürmek bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu. Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Vali Abdurrahman Savaş da koroda yer alan sanatçılar ile şef Yılmaz Yüksel’i tebrik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48