Malatyalı Öğrenciler Kula’ya Hayran Kaldı

Kula’nın, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO Jeoparkı ilan edilmesiyle artan şöhreti meyvelerini vermeye başladı. 26-27 Kasım tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi'nden 40 öğrenci Kula Volkanik Jeoparkını ziyaret etti.Öğrenciler...

Malatyalı Öğrenciler Kula’ya Hayran Kaldı
Kula’nın, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO Jeoparkı ilan edilmesiyle artan şöhreti meyvelerini vermeye başladı. 26-27 Kasım tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi'nden 40 öğrenci Kula Volkanik Jeoparkını ziyaret etti.

Öğrenciler Jeopark ziyaretçi merkezinde kısa bir bilgilendirmenin ardından Kula Avrupa ve UNESCO Jeoparkı Koordinatörü PhD Erdal Gümüş rehberliğinde Jeopark sahasını gezdiler. Öğrencilerden Emrah Sözbir, Kula’ya hayran kaldıklarını ama en çok Divlit’lerin ve Carullah bin Süleyman Camisi’nin ilgilerini çektiğini ifade etti.

Öğrenciler gezinin ardından Kula Belediye Başkanı elim Aşkın ile bir araya geldiler. Başkan Aşkın öğrencilere, Kula’nın Jeopark ilan süreci hakkında bilgi verdi.

Gezi koordinatörü Doç. Dr. Gülpınar Akbulut “Kula’nın Jeopark ilan edilmesinin herkes gibi kendilerini de heyecanlandırdığını ve umutlandırdığını söyledi. Benzer Jeopark çalışmasının da Malatya’nın Levent Vadisi'nde yapılmakta olduğunu aktardı. Akbulut, bu konu da Kula’nın tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirterek Belediye Başkanı Selim Aşkın’ı Malatya n Levent Vadisi Jeoparkı’na davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48