‘ilmek İlmek Atatürk’ü İşliyoruz’ Kanaviçe Sergisi Açıldı

Manisa Otisitik Bireyler ve Engelsiz Aileleri Derneği’nin 15 otistik engelli gence yönelik verdiği kursta üretilen eserler "İlmek İlmek Atatürk'ü İşliyoruz" Kanaviçe Sergisi ile Manisalıların beğenisine sunuldu.Manisa Belediyesi Laleli...

‘ilmek İlmek Atatürk’ü İşliyoruz’ Kanaviçe Sergisi Açıldı
Manisa Otisitik Bireyler ve Engelsiz Aileleri Derneği’nin 15 otistik engelli gence yönelik verdiği kursta üretilen eserler "İlmek İlmek Atatürk'ü İşliyoruz" Kanaviçe Sergisi ile Manisalıların beğenisine sunuldu.

Manisa Belediyesi Laleli Atatürk Gençlik Merkezi'nde Vali Savaş tarafından açılışı gerçekleşen sergiye Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile davetliler katıldı. Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileleri Derneğibaşkanı Mahperi Serpi Dede, protokol üyelerine sergilenen eserler hakkında bilgiler verdi. Sergilenen eserlerin dernek üyesi 15 otistik engelli gence yönelik verilen kursta üretilen 30 adet nakış işleme Atatürk resimlerinden oluştuğu dile getirdi. Vali Savaş serginin gezilmesi ardından milletvekili Özdağ ve Başkan Ergün, sergilenen eserler arasından Atatürk resmi ile nakış işleme çerçevelenmiş Ayetel Kürsü duası satın aldılar. Vali Savaş ve protokol üyeleri sergi gezilmesi ardından dernek tarafından açılan kursa katılan otistik engelli kursiyerlere ve öğreticilerine belgelerini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48