29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Salihli Belediyesi tarafından “Cumhuriyet’e Saygı Yürüyüşü” ve Fener Alayı düzenlendi.Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz, Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay,...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Salihli Belediyesi tarafından “Cumhuriyet’e Saygı Yürüyüşü” ve Fener Alayı düzenlendi.

Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz, Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Ellerinde Türk bayrakları, fener ve meşalelerle bando takımı eşliğinde yürüyen kalabalığa evlerinin balkon ve pencerelerinden vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Fener alayı, Kent Meydanı'nda şehitler için saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu.

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay tören alanında, cumhuriyeti ve kazanımlarını sonsuza kadar yaşatma azmini, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere karşı geçit vermeme kararlılığının bir kez daha ortaya koyulduğunu söyledi. Okay, “Türkiye Cumhuriyeti hudutları sınırları deniz ötesi ülkelerin karargahlarında belirlenmiş başka devletlerin icazetiyle kurulmuş bir müstemleke bir piyon devlet bir uydu devlet değildir. Bağımsız, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti bir zamanlar Viyana kapılarına dayanmış üç kıtaya yayılmış koca bir imparatorluğun yıkıntıları içinden külleri içinden birbirilerinden farklı inanç kümelerine farklı mezheplere farklı etnik gruplara bağlı insanların Anadolu’ya anavatana gelip Mustafa Kemal’in önderliğinde yedi düvele karşı ‘Ya Bağımsızlık Ya Ölüm’ diye verdikleri tüm dünyada ezilen uluslara örnek olmuş şanlı ulusal Kurtuluş savaşımızla kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin hudutları sınırları dedelerimizin, atalarımızın kanlarıyla canlarıyla çizilmiştir” dedi.

Program kapsamında onbinlerce Salihlili hep bir ağızdan andımız okurken, Onuncu Yıl Marşı’nın ardından program havai fişek gösterisi sunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48