Mimar Vahap Erdem Yeşilyurt Belediye Başkanlığı İçin Resmi Başvurusunu Yaptı

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanlığı için başvurusunu yapan Mimar Vahap Erdem’e, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işadamlarının yanı sıra, STK temsilcileri, mimar ve mühendisler ile partililer yoğun ilgi gösterdi.Mimar Vahap Erdem, Yeşilyurt...

Mimar Vahap Erdem Yeşilyurt Belediye Başkanlığı İçin Resmi Başvurusunu Yaptı
AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanlığı için başvurusunu yapan Mimar Vahap Erdem’e, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işadamlarının yanı sıra, STK temsilcileri, mimar ve mühendisler ile partililer yoğun ilgi gösterdi.

Mimar Vahap Erdem, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı için resmi başvurusunu yaptı. Başvuru sırasında konuşma yapan Erdem, “Büyük Usta’nın Yeşilyurt’taki çırağı olmaya talibim” dedi.

AK Parti binasında gerçekleşen başvuru törenine AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Bayram Taşkın, AK Parti Başkan Yardımcıları Eyüp Sağlam, Murat Turgut ve Selim Çağlar’ın yanı sıra, 2 Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iş adamları, STK temsilcileri ile çok sayıda mimar ve mühendis katıldı.

Yerel seçimler öncesi partilerine gösterilen teveccühten dolayı herkese teşekkür ettiklerini belirten Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Bayram Taşkın, tüm adaylara başarılar dilediklerini ifade etti.

YEŞİLYURT YEŞİL KALACAK

Başvuru sırasında gösterilen teveccühe teşekkür ederek söze başlayan Yeşilyurt Belediye Başkanlığı aday adayı Mimar Vahap Erdem, Yeşilyurt ilçesinin 40 ilden daha büyük olduğunu ifade ederek, “Büyük bir ilçenin büyük bir makamına talip olduğumu belirtmek istiyorum. Talip olduğumuz makam ne kadar büyükse, tabi tutulacağımız imtihan da o kadar büyük olacaktır. Rabbim bu yoldaki imtihanımızı kolay etsin” diye konuştu.

Her anlamda ve her alanda tebessüm eden bir Yeşilyurt oluşturmaya talipli olduklarını belirten Erdem sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuklarımıza yeşil bir gelecek sunmak için ‘Yeşilyurt Yeşil Kalacak’ sloganı ile bu yola çıkmış bulunmaktayız. Her anlamda ve her alanda tebessüm eden bir Yeşilyurt oluşturmaya talibiz. Hizmet anlayışımızın odağında insan ve çevre olacaktır.”

İDEALLERİ OLAN BİR KARDEŞİNİZİM

Malatya Organize Sanayi Bölgesinde 16 yıllık bilgi ve birikimi ile 22 yıllık mimarlık tecrübesini birleştirerek Yeşilyurt’a hizmet etmeye aday olduğunu belirten Erdem, “İhtirasları olan değil, İdealleri olan bir kardeşinizim. Şunu iyi biliniz ki şehirleri ve ülkeleri ihtirasları olan kişiler değil, idealleri olan kişiler şekillendirir. Dini, dili, siyasi görüşü, örfü, adedi, yaşam tarzı ne olursa olsun tüm Yeşilyurtlu hemşerilerim benim için aynı bahçenin farklı kokan çiçekleridir. Rabbim, talip olduğumuz bu makamı Yeşilyurt’a en iyi hizmeti yapacak adaya nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Erdem, sözlerini şöyle noktaladı:

“Diklenmeyen dik duran, fakir fukaranın, garip gurebanın babası, Büyük Usta’nın Yeşilyurt’taki çırağı olmaya talibim.”

BROŞÜRÜ DİKKAT ÇEKTİ

Bu arada ‘Yeşilyurt Yeşil Kalacak’ sloganı ile yola çıktığını ifade eden Mimar Vahap Erdem’in yaptırdığı el broşürünün sonunda ‘Doğaya saygılıyız. Bu broşür geri dönüşümlü kağıttan imal edilmiştir’ ifadesinin kullanılması dikkat çekti.

KISA ÖZGEÇMİŞ

Malatya merkez Hasan Varol Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1968 doğumluyum. Malatya Fırat İlkokulu-Malatya Atatürk Ortaokulu-Malatya Turan Emeksiz Lisesi’nden sonra 1991 yılında Trakya üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi mimarlık bölümünden mezun oldum. 1993 yılında mimar olan eşim ile birlikte mühendislik mimarlık bürosu faaliyetlerinde bulundum. 1997 yılında Malatya 2. Organize sanayi bölgesine bölge müdürü olarak atandım. Halen bu görevim devam etmektedir. Akçadağ OSB Darende OSB kurucu müdürlüğü yaptım. Ayrıca; İnönü üniversitesi Tekne-Kent A.Ş. kurucu üyesi ve ABİGEM denetim kurulu üyeliği-Malatya İŞGEM icra kurulu üyeliği-mimarlar odası uzlaştırma ve soruşturma kurulu başkanlığı görevlerini sürdürmekteyim. Üniversite ve askerlik dönemi hariç tüm hayatımı Malatya’da geçirdim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48