Malatya Kızılay Şubesi’nden Bayramlık Yardım

Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından Kurban Bayramı nedeniyle bin 500 parçadan oluşan giysi yardımı yapıldı.Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın, “Malatya ilinde adının açıklanmasını...

Malatya Kızılay Şubesi’nden Bayramlık Yardım
Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından Kurban Bayramı nedeniyle bin 500 parçadan oluşan giysi yardımı yapıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın, “Malatya ilinde adının açıklanmasını istemeyen bir işletme Kızılay Malatya Şubesi tarafından bayramlık olarak dağıtılmak üzere bin 500 parçadan oluşan giysi yardımı ile bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmemize imkan sağlamıştır. Bu yardımlar Yönetim Kurulu Üyemiz Gazal Karalı ve Kadın Kolları Üyeleri tarafından ihtiyaç sahibi aileler tespit edilerek dağıtılmış olup Kızılay'ı aracı kılan değerli hayırseverlerimize teşekkürü biri borç biliriz” ifadelerini kullandı.

Kızılay’a vekaletle kurbanlık bağışı konusunda bilgi veren Yalçın, şunları söyledi:

“Bayram öncesi gerek açtığımız stantlar aracılığı, gerek şubemize uğrayarak, gerekse 168 hattımızı arayarak kurbanlarını Kızılay'a bağlayan ve vekalet ile kurban kesimini amaçlayan hayırseverlerimiz içinde vekaletle kurban kesimi işlemleri devam etmekte olup Kızılay’ın kurbanları İslami şartlara göre veteriner kontrolünde kestiklerinden emin olmalarını ve yine kesim sonrasında ihtiyaç sahibi aileleri titizlik belirleyerek kurban etlerini yıl boyu ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımıza karşı da güven duymalarını arzu etmekteyiz.

Bu yılki kurban bedeli yurt içi 575 TL yurt dışı ise 300 TL olarak belirlenmiş olup ayrıca 168 hattını arayarak kurbanlarını bağışlayanlar için de dört taksit imkanı mevcuttur.

Kızılay gençlik kolları başkanımız ve ekibimizle bu kampanya kapsamında eski belediye meydanında stant açmış bulunduğumuzdan bilgi almak isteyen vatandaşların buraya başvurarak bilgi almaları mümkündür.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER