Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AK Parti’ye resmen başvurup, dosyasını verdi.AK Parti il binasında, alkışlar ve tezahüratlarla başvuru dosyasını AK Parti Malatya İl Başkanı...

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı
Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AK Parti’ye resmen başvurup, dosyasını verdi.

AK Parti il binasında, alkışlar ve tezahüratlarla başvuru dosyasını AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’ye veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, önce yaklaşık 5 yıl yaptığı görev süresince yaptıklarını özetle dile getirdi.

Çakır, her alanda gelişen bir Malatya oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, altyapı ve üstyapıda birçok gelişmeler sağladıklarını söyledi.

“Memleketimiz için, bizler için ne hayırlısı ise Rabbim onu nasip etsin” diyen başkan Çakır, aday adaylığı sürecinin kardeşlik içerisinde geçmesini temenni etti.

Görevi süresince şeffaf, hesap verebilir, ekip ruhuyla çalıştıklarını söyleyen Ahmet Çakır, Malatya’nın 30 Mart 2014 yerel seçimiyle birlikte büyükşehir olacak olması nedeniyle bu seçimin daha önemli olduğunu vurguladı.

“Büyükşehir olmamızın seçim arifesindiyez” diyen Başkan Çakır, büyükşehir statüsü ile Malatya’nın daha da gelişeceğini ve yapılacak hizmetlerin daha da taçlanacağını ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, “Yaklaşık 5 yıllık süresince güzel hizmetler yapan Başkanımız Ahmet Çakır, gerek belediyecilik, gerek kişilik ve gerekse teşkilatla diyalog açısından herkesin takdirini kazanmıştır. Malatya’nın değişim ve dönüşümüne, yeniden imarına, sokak sağlıklaştırılmasından tutun da Malatya’ya yakışır projelere imza atmıştır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48