‘evlilik Öncesi Eğitim’

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Malatya Çalışanları Çevre ve Kültür Derneği’nde (ÇEKÜDER) ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ semineri düzenlendi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Evlilik Öncesi Eğitimi...

‘evlilik Öncesi Eğitim’
Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Malatya Çalışanları Çevre ve Kültür Derneği’nde (ÇEKÜDER) ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ semineri düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Evlilik Öncesi Eğitimi Eğiticisi Esin Yaray ve Sosyal Hizmet Uzmanı Zafer Yaşar Sayın tarafından evlilik kapsamında sağlık, sosyal ve hukuksal alanlarda bilgilerin verildiği seminer sonunda ÇEKÜDER Başkanı Ramazan Yaray da kısa konuşma yaptı.

Yaray, evlilik öncesi eğitim semineri programının evlilik hazırlığı yapan gençlerin ve anne babaların evlilik çağına gelmiş çocukların evliliğine katkı sağlanması için dinlenmesi ve uygulanması gerektiğini belirterek, “Evlilik öncesi eğitim programı dernek üyelerimiz tarafından ilgiyle izlendi. Evlilik öncesinde çiftler birtakım beklentilerle evleniyorlar ve evliliklerini sağlıklı bir şekilde yürütmelerinin topluma olan faydasını da göz önünde bulundurarak sağlıklı bir evlilik ilişkisi geliştirmelerine yardımcı olmak için bizde dernek üyelerimize böyle bir eğitimin faydası olacağını düşündük. Bazen evlilikler çok küçük sebeplerle boşanmayla sonuçlanabiliyor ya da evliliklerde çiftler birbirlerine sevgiyle yaklaştıkları halde çatışma çözümünü bilmedikleri için olumsuz sonuçlara gidebiliyor, birbirlerini incitebiliyorlar. Bu durumun farkına varmak ve önlem almak için böyle eğitimlerin devam etmesini ve desteklenmesini canı gönülden diliyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilerine teşekkür eden ÇEKÜDER Başkanı Ramazan Yaray, evlilik öncesi eğitim programını diğer dernek üyelerine de tavsiye etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Evlilik Öncesi Eğitimi Eğiticisi Esin Yaray ve Sosyal Hizmet Uzmanı Zafer Yaşar Sayın tarafından evlilik kapsamında sağlık, sosyal ve hukuksal alanlarda bilgiler aktarıldı.

Evliliğe iyi bir başlangıç yapmak ve toplumda sağlıklı evliliklerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla seminerlerin devam edeceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48