Çalık’tan Arguvanlılara Yoncalı Barajı Müjdesi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arguvan’daki Yoncalı Barajı’nın 22 Ekim’de, Recai Kutan Boztepe Barajı kapalı sulama şebekesinin ise 30 Ekim’de ihale edileceğini açıkladı.Arguvan ilçesinin Kömürlük Köyü’nde Atmani Vakfı’nın...

Çalık’tan Arguvanlılara Yoncalı Barajı Müjdesi
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arguvan’daki Yoncalı Barajı’nın 22 Ekim’de, Recai Kutan Boztepe Barajı kapalı sulama şebekesinin ise 30 Ekim’de ihale edileceğini açıkladı.

Arguvan ilçesinin Kömürlük Köyü’nde Atmani Vakfı’nın tanıtım toplantısına katılan Milletvekili Öznur Çalık, burada Arguvan ve Yazıhanlılara müjde vermek istediğini belirterek, Arguvan Yoncalı Barajı’nın ihalesi ile Yazıhan Recai Kutan Barajı’nın kapalı sistem şebeke ihalelerinin tarihlerini açıkladı.

Milletvekili Çalık, “Bütün Malatya’nın, bütün Arguvan’ın beklediği bir haber var; o haberi bugün burada vereceğim. Kardeşliğin, sevginin, dostluğun olduğu bu topraklardan vereceğim. Hepimiz yıllardır bekliyoruz; Yoncalı Barajı. Yoncalı Barajı; DSİ Genel Müdürü ve DSİ Bölge Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmede 22 Ekim’de ihalesi yapılıyor. Bu bizim için yıllardır kanayan bir yaraydı. Maalesef aksaklıklar üst üste geldi. Bütçeler ayrılmış olmasına rağmen müteahhitten kaynaklanan sıkıntılar oldu. 22 Ekim’de ihalesi yapılacak ve 170 bin dekar arazi suya kavuşacak” dedi.

Çalık, Recai Kutan Boztepe Barajı ile ilgili şebeke ihalesinin de yapılacağını açıklayarak, “Recai Kutan Boztepe Barajı’nın sulama şebekesi kapalı borulu sistem ihalesi de 30 Ekim’de yapılıyor. Yazıhan’da ise 116 bin dekar arazi sulanacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48