Çalık, Battalgazi İlçesi’nde Köyleri Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, parti yöneticileri işliğinde Battalgazi’nin Yarımcahan, Kuluşağı ve Ağılyazı köylerini ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinleyip bugüne kadar yapılan hizmetlerden bahsetti.Çalık ziyaretlerde...

Çalık, Battalgazi İlçesi’nde Köyleri Ziyaret Etti
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, parti yöneticileri işliğinde Battalgazi’nin Yarımcahan, Kuluşağı ve Ağılyazı köylerini ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinleyip bugüne kadar yapılan hizmetlerden bahsetti.

Çalık ziyaretlerde yaptığı konuşmasında, “Yarımcahan muhtarımızın yüzde ellisini Özel İdare bünyesinden yüzde ellisini ise vatandaşlar arasında temin ederek yapmış olduğu sulama projesinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Karakaya Barajı’ndan arta kalan suyun ne kadarını Battalgazi’ye verebiliriz diye Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüz ile konuşacağız. Battalgazi’ye ve bölgeye tarımsal anlamda çok önemli yatırımlar ve hizmetler getirdik. Battalgazi’ye yapılan hükümet konağımız, hastanemiz, spor merkezlerimiz, stadımız çok önemli hizmetlerdir. Yine vakıflar aracılığı ile de çok önemli yatırımlar yapıldı. Yarımcahan’ın içme suyu, sulama suyu ve eğitimi konusunda çözülen tüm sorunlarda emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yarımcahan’dan sonra Kuluşağı köyüne geçen Çalık, “Kuluşağı’nda içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili sorunlarımız bitmiştir. Köy içi asfaltlama çalışmaları tamamlanmıştır ve hayırsever vatandaşların yaptığı yatırımlarla da Kuluşağı’na çok güzel bir camii kazandırdık. Camii etrafında çevre düzenlemesinin yapılması için vatandaşların bizlerden bir talebi oldu. Bunun için de gerekli görüşmeleri yaptık. Kuluşağı’nın hiçbir sorunu kalmamış vaziyette. İçme suyuyla, sulama suyuyla, camisiyle, eğitimiyle, sağlık eviyle çok güzel hizmetlere kavuştu. Allah emeği gecen herkesten razı olsun” ifadelerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48