29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Malatya Valisi Vasip Şahin tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verildi.Altın Kayısı Ramada Otel’de verilen resepsiyona 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu
Malatya Valisi Vasip Şahin tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verildi.

Altın Kayısı Ramada Otel’de verilen resepsiyona 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra askeri erkan ile eşleri, kamu kurumlarının yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Vali Vasip Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konukları karşıladı. Resepsiyona 2. Ordu Komutanlığı komuta kademesindeki komutanlar eşleriyle birlikte katıldı. Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda Türk bayrağı desenli pasta 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi’nin eşi Merih Mendi tarafından kesildi.

Pasta kesimi sonrası günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Vasip Şahin, “Cumhuriyetimizin 90’ncı kuruluş yıldönümünü kutluyorum. İnşallah bu genç cumhuriyet, ebediyete kadar aynı dinçlik ve gençlikle devam edecektir. Ülkemiz hem cumhuriyetin getirmiş olduğu imkanlarla, ortamla hem de cumhuriyeti taçlandıran demokrasimizin gelişmesiyle inşallah muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacaktır. Her bakımdan, her alanda milletimiz kendi üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirir, ülkemizi gelecek nesillere, muasır medeniyetin üstüne çıkmış bir şekilde devredecektir. İnşallah bu nesil onu da görecektir. Temennimiz odur. Hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48