1 Ekim Yaşlılar Günü

Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, yatağa bağımlı yaşlı hastalara evde bakım hizmeti vererek, yeni alternatif sağlık hizmetleri geliştirmenin öncelikli hedefleri olduğunu söyledi.1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle yaptığı...

1 Ekim Yaşlılar Günü
Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, yatağa bağımlı yaşlı hastalara evde bakım hizmeti vererek, yeni alternatif sağlık hizmetleri geliştirmenin öncelikli hedefleri olduğunu söyledi.

1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, yaşlılara verdikleri hizmetlerden söz eden İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“1 Ekim’de kutladığımız Yaşlılar Günü, toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlarının belirlenmesi, çözüm yollarının aranması, kamuoyunun konuya ilgi, duyarlılık ve katılımlarının sağlanması açısından önemlidir.

Halk sağlığı müdürlüğü olarak yaşlı vatandaşlara sağlık hizmetlerini yaygınlaştırmak, hizmet kalitesini artırmak, sağlık hizmetine erişilebilirliği sağlamak, bu bağlamda sağlık hizmetine ulaşmakta zorluk çeken, yatağa bağımlı yaşlı hastalara evde bakım hizmeti vermek, yeni alternatif sağlık hizmetleri geliştirmek öncelikli hedefimizdir. Toplumların yaşlı nüfuslarına sunabildikleri hizmet kalitesi kadar gelişmişliklerinden söz edilebilir. Yaşlılar günü ülkemizde geriatrik yaş grubunun hayat kalitesini yükseltmek kadar toplum dışına itilmelerinin önlenmesi açısından da anlamlı bir gündür.

Tarih sürecinde bu günlere gelirken yaşlılarımızın ekonomiye, kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak, tüm büyüklerimizin Yaşlılar Günü’nü kutluyor, ömürlerinin her gününü sağlıklı, mutlu yaşamalarını dileyerek, saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48