Simav’da Diyetisyen Atama Sevinci

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyabet Bölümü mezunu Huriye Ak, ilk görev yeri olan Kütahya’nın Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nde görevine başladı. Diyetisyen Ak’ın göreve başlaması Simav’ın yanı sıra bölgede...

Simav’da Diyetisyen Atama Sevinci
Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyabet Bölümü mezunu Huriye Ak, ilk görev yeri olan Kütahya’nın Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nde görevine başladı. Diyetisyen Ak’ın göreve başlaması Simav’ın yanı sıra bölgede kilo problemli vatandaşları sevindirdi.

Vatandaşların yoğun talebiyle karşılaşan diyetisyen Ak, günümüzün en yaygın ve sıkıntılı rahatsızlıklarının başında gelen obezite ve beraberindeki rahatsızlıkların bundan böyle Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde son bulacağını ve sağlıklı yaşamın temelinin sağlıklı beslenme olduğunu söyledi.

Günümüzün en yaygın rahatsızlıkları arasında bulunan obezitenin sağlıklı beslenme ile aşılabileceğine vurgu yapan Ak, ilk görev yeri olan Simav’da vatandaşlara hizmet vermekten dolayı mutluluk duyduğunu bildirdi.

Kişiye özel diyet uygulamasıyla bölgede sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline dönüştürmeyi hedeflediğini ifade eden Ak, günde en fazla 20 hastaya zaman ayırabildiğini kaydetti.

Diyetisyen Ak’ın hastası Yaşar Karaağaç Ünlü, “2 yıldır kilo problemim var. Doktor hanımın atandığını duyunca hastaneye başvurdum. Verilecek diyet uygulamasıyla kilo problemimi aşacağımı umuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48