Pir Ahmet Efendi'yi Anma Ve Kültür Festivali'ne 28 Bin Tl Ödenek

AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Dr. Adnan Aslan ve Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı’yı makamlarında ziyaret etti.Yapılan ziyaretlere...

Pir Ahmet Efendi'yi Anma Ve Kültür Festivali'ne 28 Bin Tl Ödenek
AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Dr. Adnan Aslan ve Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı’yı makamlarında ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlere ilişkin bilgiler veren Kinay, “Sofça Köyü Muhtarı Ali Ekber Yiğit ve Sofça Köyü Pir Ahmet Efendi Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Ahmet Özcan ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Dr. Adnan Aslan’ı makamında ziyaret ettik. Girişimlerimiz neticesinde 'Pir Ahmet Efendi'yi Anma ve Kültür Festivali' için Genel Müdürlük bütçesinden 25 bin TL ödenek aktarılacaktır.Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı’yı makamında ziyaret ettik. Girişimlerimiz neticesinde yine 'Pir Ahmet Efendi'yi Anma ve Kültür Festivali' için Genel Müdürlük bütçesinden ayrıca 3 bin TL ödenek Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne aktarılmıştır.Biz milletimizin tüm ulvi değerlerine sahip çıkan bir siyasi partiyiz. Bu bağlamda, Anadolu Erenleri’nin bizlere öğrettiği kardeşlik, dostluk ve barış inancını pekiştirmek için kurulmuş ve yıllardır etkinliklerini bu çerçevede sürdüren derneğimize de sahip çıkıyor ve destekliyoruz. Toplamda 28 bin TL olan bu ödeneğin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e, Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’ya ve Genel Müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48