Kütahya'da Çelenk Sunma Töreni

Kütahya'da, Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıldönümü kutlama törenleri kapsamında Zafer Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni yapıldı.Vali Şerif Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral...

Kütahya'da Çelenk Sunma Töreni

Kütahya'da, Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıldönümü kutlama törenleri kapsamında Zafer Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni yapıldı.

Vali Şerif Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Basoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, askeri erkan, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

23 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 10.00'da DPÜ Germiyan Kampüsü'nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Koşusu ile baslayan ve 28 Ekim 2013 Pazartesi günü Çelenk sunma töreni ile devam eden kutlama törenleri 29 Ekim 2013 Salı günü saat 09.30'da Valilik Makamında Vali Şerif Yılmaz tarafından tebriklerin kabulü ile devam edecektir.

29 Ekim günü gerçekleştirilecek törenler; saat 10.00'da Vali Şerif Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından öğrencilerin ve halkın bayramının kutlanması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Vali Şerif Yılmaz'ın konuşmaları, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve Cumhuriyet koşusu ödül töreninden sonra yapılacak olan tören geçişi ile sona erecek.

Kutlama törenleri kapsamında saat 17.00-18.00 arasında Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bando gösterisi, saat 20.30'da Havai Fişek gösterileri gerçekleştirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48