Hocalardan Başkan Karahan’a Teşekkür Ziyareti

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)’ne bağlı Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarında görev yapan akademik personel, meclis kararıyla kendilerine ücretsiz su kullanım jesti yapan Belediye Başkanı Kasım Karahan’ı makamında ziyaret...

Hocalardan Başkan Karahan’a Teşekkür Ziyareti

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)’ne bağlı Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarında görev yapan akademik personel, meclis kararıyla kendilerine ücretsiz su kullanım jesti yapan Belediye Başkanı Kasım Karahan’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti, günün anısına çini tabak hediye etti.

Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün belediyenin önceleri profesör, doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlilerini kapsayan ücretsiz su kullanımı jestine belediye meclisinin ekim ayı toplantısıyla uzman, okutman ve araştırma görevlilerini de ilave etmesinden duydukları memnuniyeti ifade etmek üzere Belediye Başkanı Kasım Karahan’a makamında teşekkür ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Güntürkün günün anısına Başkan karahan’a çini tabak hediye ettiklerini bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Karahan, İlçede eğitimin kalitesinin yükseltilmesi maksadıyla öğrenimlerini sürdüren öğrencilerle öğretmenlere bütçelerinin elverdiği ölçüde destek olmaya çalıştıklarını bildirdi. Üniversitede görev yapan hocalarla ilgili de gerek mesken gerekse diğer konularda ellerinden gelen her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarına vurgu yapan Başkan Karahan, eğitim camiasının ilçeye sağladığı ekonomik gücünde farkında olduklarını söyledi.

Simav’da 5 bin üniversite öğrencisi hedeflediklerini dile getiren Başkan Karahan, “5 bin öğrenciyi biz sağlayacak değiliz. Elbette her geçen yıl genişleyen ve büyüyen üniversitemiz sağlayacak. Bunun için de ilçemizde görev yapan hocalarımıza belediyemizin imkanları ölçüsünde destek olmak da bizim görevimiz diye düşünüyoruz. Bu kapsamda ekim ayı meclis toplantımızda hocalarımızdan gelen ücretsiz su kullanım taleplerini değerlendirdik ve ücretsiz su kullanım alanını profesör, doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlisinden uzman, okutman ve araştırma görevlilerini de kapsayacak şekilde genişlettik” dedi.

Kendisi dışında aile fertlerinin eğitim camisasından olmasının da eğitime ayrı bir ilgi duymasına neden olduğuna vurgu yapan Başkan Karahan, “Biz belediye olarak elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra da gücümüz neye yetiyorsa onu yerine getirmeye hazırız. Çünkü eğitimin önemini çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

Konut konusunda da hocalara yardımcı olmak istediğini ifade eden Başkan Karahan, “İnşallah onu da başarırız. İlçemizi eğitim kenti olma noktasında biz elimizden gelen gayreti göstermeye hazırız” dedi

Belediye Meclisinin aldığı kararın yetersiz olduğunu dile getiren Başkan Karahan, “Tabii ki bu bizim belediye olarak eğitime ve eğitimde görevli öğretmen ve hocalarımıza olan bakış açımızı ortaya koyuyor. Dolayısıyla biz her zaman eğitimcinin yanındayız. Ben ziyaretinizden son derece mutlu oldum. İnşallah daha büyüklerini yapma imkanı buluruz” şeklinde konuştu.

Başkan Karahan’a günün anısına çini tabak hediye eden Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Rüştü Güntürkün, “Simav’da üniversiteyi daha iyi yerlyere getirebilmek maksadıylasizleri bu güne kadar hep yanımızda gördük. Bu birlikteliğimizin daha iyi sonuçlar doğuracağınında bilinci içerisindeyiz. İnşallah hep birlikte üniversitemizi daha iyi yerlere getirebiliriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48