Gediz'de Cumhuriyet’in Kuruluşunun 90. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Cumhuriyet’in Kuruluşunun 90. Yıldönümü törenlerle kutlandı.Gediz ilçesinde, 25 Ekim Cuma günü Gediz Kaymakamlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atletizm Şenlikleri”...

Gediz'de Cumhuriyet’in Kuruluşunun 90. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Cumhuriyet’in Kuruluşunun 90. Yıldönümü törenlerle kutlandı.

Gediz ilçesinde, 25 Ekim Cuma günü Gediz Kaymakamlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atletizm Şenlikleri” ile başlayan Cumhuriyet Kutlamaları, 28 Ekim Pazartesi günü Kaymakamlık binası önünde yapılan çelenk sunumunun ardından Gediz Kız Teknik ve Meslek Lisesinin Cumhuriyet Kutlamaları çerçevesinde Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Sergi Salonu ve Konuk Evi'nde düzenlediği “Yöresel Kıyafetler” sergisinin açılışı ve gezilmesiyle devam etti.

29 Ekim Salı günü İlçe Kaymakamlığında yapılan resmi kabul ve kokteylin ardından Cumhuriyet Caddesindeki Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına geçildi.

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Törenine Gediz Kaymakamı Mehmet Yılmaz, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erdoğan Erik, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Evren Ünlü, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Gaziler ve şehit yakınları, daire amirleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Tüm okulların öğrencileri ve öğretmenlerin tören alanında yerini almasından sonra, Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Kaymakamı Mehmet Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Çeşitli okullardan öğrencilerin okudukları şiirler ve Mustafa Necib Alayeli (MNA) Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri ile devam eden Cumhuriyetin Kuruluşunun 90. Yıl Dönümü Kutlamalarında, Atletizm Şenliklerindeki çeşitli yarımlarda dereceye giren öğrencilere Gediz Kaymakamı Mehmet Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından madalya takıldı ve atlet, kitap gibi çeşitli hediyeler verildi.

Halkın büyük bir ilgiyle izlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tüm okulların bando takımlarının tören geçişiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48