Ekonomiye Katkısı Büyük Proje; Kütahya Modern

İzka İnşaat ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile yapımı devam eden proje Kütahya Modern, insanlara rahat yaşam alanları sunarken, şehir ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.İstihdam alanını genişleten ve yararlı iş gücünü arttıran...

Ekonomiye Katkısı Büyük Proje; Kütahya Modern
İzka İnşaat ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile yapımı devam eden proje Kütahya Modern, insanlara rahat yaşam alanları sunarken, şehir ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

İstihdam alanını genişleten ve yararlı iş gücünü arttıran projede 8 bin 500 ton demir ve 110 bin metretüp beton kullanılıyor.

Kütahya Modern, zengin bitkiler ile süslenmiş özel peyzaj konsepti, yeşil alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve 7-24 güvenlik sistemi ile Kütahya’da ilkleri yaşatacak nitelikte olduğunu belirtildi.

‘İnsan Canından Daha Değerli Bir Şey Yok’ düşüncesi ile hareket ettiklerini belirten İzka İnşaat Kurumsal İletişim Koordinatörü Sedef Dugalı, "Son deprem yönetmeliğine uygun inşaat sistemi, Fore Kazık ve Tünel Kalıp Sistemi ile binalarda depreme karşı olağanüstü koruma sistemi geliştirdik. Her bir bloğun altına özel olarak çakılan 212’şer adet Q-80 çapındaki Jet-Grout kazıklar ile depreme karşı korumayı arttırdık. Tünel Kalıp Sistemi sayesinde tüm duvarlar betonarme taşıyıcı olmaktadır’ dedi.Hedef ; Sadece ‘Yeni Bina’ değil, ‘ İçinde Güven ile Yaşanan Çevresine Yararlı Yeni Binalar" dedi.

Dugalı, çevreye karşı da yararlı ve duyarlı yapılar inşa ettiklerini ifade ederek, "Güvenli bir yaşamın yanı sıra, çocuklara özel alanlar ve aile konsepti projenin öne çıkan özellikleri arasında. Geniş metrekareli daireler ve kullanılan kaliteli malzemeler ile yaşam alanlarının rahatlığı önemsenmiş. Kışın sıcak, yazın ise serin olacak şekilde özel bir ısı yalıtım sistemi ve mantolama sistemi uygulanan binalarda, katlar arasında da ses ve ısı yalıtımı yapıldı" diye konuştu.

"SATIŞLARA YOĞUN İLGİ"

Dugalı, şunları kaydetti: "Örnek daireyi gezmek ve proje maketini görmek için satış ofisine gelen ilgi oldukça fazla.Konsepte özel 3+1 örnek dairede malzeme kalitesinden ödün verilmemiş. Son teknolojiye uygun ankastre ürünler bulunan dairelerde ailelerin yaşayabileceği geniş alanlara da yer verilmiş. Satış ofisinin tam ortasında yer alan özel proje maketi ise hareketli ışıkları ile görenlerin ilgisini çekiyor."

"GÜVENLİ VE SAĞLIKLI YAŞAM"

Kütahya Modern'in güvenli ve sağlıklı bir yaşam merkezi olacağını dile getiren Sedef Dugalı, "Çocukların bilgisayar ve TV bağımlılığından uzaklaşıp, aileleri ve arkadaşları ile iç içe, komşuluk ilişkilerini öğrenerek büyümelerini sağlamak amacı ile projede çocuklara özel oyun alanları ve yeşil alanlar oluşturulmuş, Çocuk oyun alanları ise, 3-7 yaş arası ve 7-12 yaş arası çocuklara özel ayrı ayrı tasarlanmış. Kütahya Modern ile ‘Su Oyun Parkı- ve ‘Çocuk Oyun Alanları’ ile güven ile büyüyen, eğlenen, arkadaşlık ve komşuluk ilişkilerini öğrenen bir gelecek hedeflenmekte" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48