Dr. Mithat Ekici'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, Cumhuriyet Bayramı sebebiyle kutlama masajı yayınladı.Ekici, mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin 90. yılını kutluyoruz. Ülkemize...

Dr. Mithat Ekici'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, Cumhuriyet Bayramı sebebiyle kutlama masajı yayınladı.

Ekici, mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin 90. yılını kutluyoruz. Ülkemize saldıran emperyalist güçlere karşı verilen Milli Mücadelenin sonunda kazanılan zafer sonrası yeni Türk Devleti kurulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile, kadınıyla, çocuğuyla ve yaşlısıyla bir topyekun bir milletin mücadelesiydi bu. Yeni Türk Devleti 90 yıl önce Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırılmış ve bir yönetim felsefesi olarak da benimsenmiştir. Büyük mücadeleler ve bu mücadelelerde binlerce şahadetler neticesi elde edilen kazanımlardan biri olan Cumhuriyet Bayramını millet olarak kutlamanın büyük mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bu kazanımlar için kanlarını vatan topraklarına akıtan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Yine bu mücadelelerde kahramanca mücadele eden, bir organını veya uzvunuşehit veren Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Günümüzde daha güçlü ekonomisi, daha güçlü ordusu, daha gelişmiş sağlık sistemi, daha gelişmiş eğitim sistemi ve en önemlisi de daha gelişmiş demokrasisi ile Atatürk'ün emaneti olan Cumhuriyet ve kazanımları ile sağlam temellere oturmuş ve ileri seviyelere taşınmıştır. Milletimizin birlik ve beraberliğinin her geçen gün pekiştiği, demokratik hak ve özgürlüklerin geliştirildiği, seçme, seçilme ve temsil hakkının demokratik ve gelişmişülkeler seviyesine taşındığı bir ülke haline gelmekteyiz. 90 yıl önce temelleri atılan Cumhuriyet Bayramını gururla kutlamanın heyecanı ile birlikte Cumhuriyetimizin kurulmasında ve geliştirilmesinde emeği geçen büyüklerimize şükranlarımızı sunar, bu kazanımlar için canını feda eden şehitlerimizi de Rahmet ve dua ile anarken, Gazilerimize de şükranlarımızı sunarız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER