Ab Projesi Kapsamında Finlandiya Gezisi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleşen 'Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliğinin Yerel Kalkınmaya Etkisi' Avrupa Birliği Projesinin Finlandiya'ya düzenlenen inceleme gezisi tamamlandı.İnceleme gezisine; Vali...

Ab Projesi Kapsamında Finlandiya Gezisi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleşen 'Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliğinin Yerel Kalkınmaya Etkisi' Avrupa Birliği Projesinin Finlandiya'ya düzenlenen inceleme gezisi tamamlandı.

İnceleme gezisine; Vali Şerif Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban Küçükgümrah, Milli Eğitim İl Müdürü Çoşkun Esen, Dumlupınar Üniversitesi'nden Prof. Dr. İsmail Göktay Ediz, Doç. Dr. Veli Uz, Doç. Dr. Gürsel Yanık, KUTSO’dan Meclis Başkanı İsmet Özoturaç, Tolga Eskioğlu, KUGİAD’dan Selman Hatipoğlu ve Osman Baş katıldı.

Heyet inceleme gezisinde; Finlandiya Büyük Elçisi H.Selah Korutürk'le biraraya gelerek Finlandiya, Türkiye ilişkileri hakkında bilgiler aldılar. Finlandiya Ticaret Ataşesi Alp İçen, Türkiye ile Finlandiya arasında Ticari ilişkiler ve Finlandiya’daki ticaret ve sanayi yatırımları ile ilgili bilgiler verdi. Finlandiya Parlamentosuna gerçekleştirilen ziyarette Milletvekili Kari Uotlıa tarafından karşılanan heyete Türkiye Finlandiya arasındaki siyasi ilişkiler hakkında bilgiler verilerek, Finlandiya Parlamentosu gezildi. İnceleme kapsamında ayrıca Finlandiya Aalto Teknoloji Üniversitesine ziyaret gerçekleştirildi. Burada Üniversite ve Sanayi işbirliği ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Heyet Finlandiya'nın örnek ülke konumda olduğu Üniversite- Sanayi İşbirliği ile ilgili bilgiler alarak yurda döndü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48