Selçuklu Belediyesi Ve Selçuk Üniversitesi’nden Örnek Hizmet

Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde bulunan Tıp Fakültesi binasının hemen karşısına, hasta ve hasta yakınlarının konaklaması amacıyla 4 katlı ve 70 odalı Hasta...

Selçuklu Belediyesi Ve Selçuk Üniversitesi’nden Örnek Hizmet
Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde bulunan Tıp Fakültesi binasının hemen karşısına, hasta ve hasta yakınlarının konaklaması amacıyla 4 katlı ve 70 odalı Hasta Konuk Evi yapılması kararlaştırıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünde düzenlenen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan ve Prof. Dr. Tahir Akgemci, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı ile Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen katıldı. Maddi durumu iyi olmayan ayakta ya da yatarak tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının konaklaması ve belirli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla inşa edilecek olan Hasta Konuk Evi, yaklaşık 4 bin metrekarelik alanda konuşlandırılacak. 4 kat olarak yapılacak olan Hasta Konuk Evi’nde 70 oda bulunacak. Aynı anda 70 kişi konaklayabilecek.

Hasta Konuk Evi’nin Selçuk Tıp Fakültesi için çok önemli bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Hastanemiz son birkaç yıl içinde önemli ölçüde kurumsallaştı. Hasta sayısının artmasıyla yükü de iyice ağırlaştı. Hasta ve hasta yakınlarının yararlanabileceği bir konuk evi ihtiyacımız vardı. Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a talebimizi ilettik. Kendisi bu konuda gönülden destek olacağını söyledi. Hastanemize yakın bir bölgede 4 bin metrekarelik bir alan tahsis ettik. Selçuklu Belediyesi yakında inşaat çalışmalarına başlayacak ve 70 yataklı Hasta Konuk Evi’ni tamamlayacak. Bize bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da desteğini esirgemeyen Selçuklu Belediyemizin değerli başkanı Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SELÇUK TIP BÖLGE HASTANESİ KONUMUNA GELDİ”

Selçuk Üniversitesi ile yürütülen projelere bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, “Selçuklu Belediyesi gelişmişlik endeksiyle Türkiye’nin en önde gelen belediyelerinden birisi ancak hiç şüphesiz ilçemizin bir lokomotifi de Selçuk Üniversitesi. Ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelere bugün bir yenisi daha ekliyoruz. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi çok yeni olmasına rağmen çok iyi bir trend yakalayarak kısa sürede bölge hastanesi konumuna geldi. Bu nedenle Belediyemizin yeni konuk evini de kampüsümüzde inşa edeceğiz. Sağlık alanında standartlar o kadar yükseldi ki hastaların yanı sıra artık hasta yakınlarımıza da konforlu konaklama ortamları sunmak zorundayız. Bunun gibi hem ilçemizin, hem de üniversitemizin kalkınacağı daha nice büyük projelerde bir araya geleceğiz. Bizi her konuda destekleyen rektörümüze çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin karşısında, Gökkuşağı Alışveriş Merkezi’nin hemen alt kısmına inşa edilecek Hasta Konukevi’nin 500 gün içinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER