Konya’da Cumhuriyet Bayramı Kokteyli

29 Ekim Cumhuriyet'in ilanının 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında Konya Valiliği tarafından kokteyl verildi.Dedeman Oteldeki kokteyle Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Hüseyin Üzülmez, 3. Ana Jet Üs...

Konya’da Cumhuriyet Bayramı Kokteyli
29 Ekim Cumhuriyet'in ilanının 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında Konya Valiliği tarafından kokteyl verildi.

Dedeman Oteldeki kokteyle Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Hüseyin Üzülmez, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ali Çetinkaya, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Güray Alpar, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, askeri ve sivil erkan ile çok sayıda davetli katıldı. Konya Valisi Muammer Erol eşiyle birlikte davetlileri karşılayarak tebrikleri kabul etti. Tebriklerin kabulünden sonra programa katılan davetliler kokteylde bir araya geldi.

Cumhuriyetin ilanının 90. yıldönümünün kendisine biraz daha anlamlı geldiğini ifade eden Konya Valisi Muammer Erol, “Niçin anlamlı geliyor? 10 yılda demir ağlarla ördük diye 10’uncu yıl marşının söyledi. 90’ıncı yılda, hakikaten bugün mühendislik harikası, dünyanın da takdir ettiği ve iki katıya birleştiren Marmaray gibi bir projenin bugüne isabet eden açılışı bugünü anlamlı kıldı. Ben bu vesileyle burada öyle bir işe imza atan herkesi bütün milletçe tebrik etmeyi bir borcumuz olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Vali Erol konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Büyük Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin, kanları canları pahasına emanet ettiği Cumhuriyet, bağımsızlık özgürlük, bu milletin asırlar boyunca şiarı olmuş ve hiçbir zaman hiçbir baskı bunlardan bu milleti vazgeçirmeye yetmemiş, bu millet tarihin hiçbir döneminde köle edilememiştir. Zorlanmış, parçalanmış, kanlarını vatan uğruna dökmeye zorlanmış ama bu millet hiçbir zaman hiçbir şekilde özgürlüğünden, bağımsızlığından edilememiş. Tam da bitirdik, Sevr’i imza ettirdikleri noktada, bu millet küllerinden büyük Atatürk’ün önderliğinde öyle bir doğmuş ki; bugün işte 90. yılında dünyanın büyüklük sıralamasında 17’inci sırasına oturmuş ve 2023’te ilk 10’da olma iddiasıyla bugün bütün millet canını dişine takmış ve inşallah 2023’ten sonra 2071 hedefine doğru elimizden geleni yaparak, torunlarımıza, çocuklarımıza emanet etmenin sorumluluğu ve bu sorumluluğun yüklediği görevleri başarma azmiyle bugünleri idrak ediyoruz. Onun için anlamlı diye düşünüyorum bugünü. Milletimizin bugününü hazırlayan bütün insanlarımızı tebrik ediyorum. Ve inşallah bundan sonra milletimizin istikbalini teslim edeceğimiz gençlerimizin de bu emanete layıkıyla sahip çıkacağını ümit ediyorum.”

"KONYA'YI GÜZEL KILAN, GÜZEL İNSANLARI"

Konuşmasında Konya’ya de yer veren Vali Erol, “Konya hakikaten memleketimizin ilk 6’ıncı, 7’inci büyüklük ölçülerinde sıraladığımızda ama diğer ekonomik büyükler sıralamasına baktığımızda 5’inci, 6’ıncı, 7’inci sıralarda olan yaşanılmaya değer güzel bir şehir. Bu şehri güzel kılan, coğrafyasının yanı sıra bundan daha güzel insanları var diye düşünüyorum. Bu şehrin insanları hakikaten güzel. Çünkü ölçülmedi, ölçülmüyor, ölçülmesi de çok zor belki ama hayır emeğini paylaşmakta, ekmeğini paylaşmakta dünyanın öte taraflarında varsa bir ihtiyaç sahibi elini uzatmakta bu şehrin insanlarının bir numara olduğunu düşünüyorum. Bu güzel insanları tebrik ediyorum. Eğer milleti millet yapan değerlere sahip çıkmak, böylesi sahip çıkmaksa, güzel sahip çıkmak. Konya’nın bu sahip çıkışını gördükçe de istikbalden de ümidimizi kesmek yerine ümitlerimizi daha dolu ifade etmek borcumuz olduğunu düşünüyorum. Ben Konyalıları da bu yönüyle de tebrik ediyorum. Konyalılara baktıkça Cumhuriyetimizin geleceğinden de gücünden de bir kat daha emin olmak hakkımız var diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48