Kocaeli’de Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin kuruluşunun 90. Yılı Kocaeli’de düzenlenen törenle kutlandı. İsmetpaşa Stadı'nda yapılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı kutlamalara Kocaeliler yoğun ilgi gösterdi.Şehir stadyumunda geniş...

Kocaeli’de Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin kuruluşunun 90. Yılı Kocaeli’de düzenlenen törenle kutlandı. İsmetpaşa Stadı'nda yapılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı kutlamalara Kocaeliler yoğun ilgi gösterdi.

Şehir stadyumunda geniş güvenlik önlemi altında yapılan törene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, askeri erkan, çok sayıda protokol davetlisi ve binlerce vatandaş katıldı.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Cumhuriyet’in 90. yaş gününde genç neslin ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğuna değinerek şöyle konuştu: “Ülkemizde barışı kardeşliği, birlik ve beraberliği güçlendirmek en önemli önceliklerimiz arasındadır. Biz, siz gençlere güveniyor ve inanıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin geleceği sizlerle daha aydınlık, daha güçlü, daha güzel ve daha müreffeh olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyorum. Herkesin Cumhuriyet bayramınızı kutluyorum.”

İsmetpaşa Stadında düzenlenen yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı törende, şehitler için saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile tören geçişleri başladı. Tören geçişlerinde, Bakan Nihat Ergün, Vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tribünleri selamlayarak tüm seyircilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Okulların hazırladığı çeşitli gösterilerle devam edilen tören kutlamalarında, gökyüzüne fıtlatılan Türk bayrakları ve konfetilerle Cumhuriyet’in 90. yılını coşku ile kutlayan izleyiciler törenin son anlarında Mustafa Ceceli konseriyle doyasıya eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 02:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48