Karabacak Darıca'nın Altın Yıllarını Anlattı

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantıyla 10 yıllık hizmetlerini anlattı.Bir düğün salonunda düzenlenen “Hizmette 10 Yıl Tanıtım Programına” AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe yöneticileri,...

Karabacak Darıca'nın Altın Yıllarını Anlattı
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantıyla 10 yıllık hizmetlerini anlattı.

Bir düğün salonunda düzenlenen “Hizmette 10 Yıl Tanıtım Programına” AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Başkan Karabacak eğitimden kültüre, alt yapıdan sosyal belediyeciliğe kadar Darıca’da 10 yılda yaptıkları çalışmaları anlatırken, ilçede yapılan anketler doğrultusunda 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin yüzde 60 lar seviyesinde oy almayı beklediklerini söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak iki bayramı bir arada yaşadıklarını belirterek, “Cumhuriyet Bayramı’nın yanı sıra 10 yılda yapmış olduğumuz çalışmaları paylaştığımız bugün bayramı çifte bayram yaşıyoruz. Dünü unutmamak lazım 2004 yılından 2014’e doğru yol aldığımız bu günlerde sizinle birlikteyiz, geçmişe kısa bir gezintiye çıkarak neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. 10 yıl içerisinde Darıca’mız yaklaşık 85 bin nüfuslu bir belde idi. Burada şehri aldığımız da alt yapısı ve üst yapısında o kadar çok eksiklik vardı ki bunları biran önce tamamlamamız gerekiyordu. Hamdolsun 10 yıl içerisinde bunları tamamladık. İstasyon köprüsü açılışına dönemin Başbakanı Tansu Çiler geldi. Bizler o kadar büyük açılışlar yaptık ki yoğunluktan dolayı bırakın başbakanı bakanlarımız bile gelemedi” diye konuştu.

Ülkemi seviyorum demekle hizmet üretilemeyeceğini belirten Başkan Karabacak, “Bu hizmetleri boynumuzun borcu olarak biliyoruz ve bu manada hizmet ediyoruz. Ülkeyi seviyorum demekle ülkeye hizmet edilmez. Ülkesini en çok seven insan en çok hizmet eden insandır” diye konuştu. Herkes bir şey söylüyor herkes atıyor tutuyor bugüne kadar neredeydiniz. Biz her zaman milletimizin içindeydik. Her zaman onların yanında olduk hallerini sorduk. Sadece seçim zamanı yanlarında olmadık. Bu fedakarlık ister, bu çalışmak ister, bu terlemek ister. Bu bizde var. İftiraların karşısında dik durduk sizin yüzünü kara çıkaracak hiçbir işin içinde olmadık, olmayacağız'' dedi.

Muhalefete yüklenen Başkan Karabacak, “Bunların proje üretecek bir şeyleri yok. Ne üretecekler ki çünkü bunlar Darıca’yı bilmiyor. Şu kadar projemiz var deyip kandırmayın bu milleti. Artık yalan söylemeyin. Siyaset yalan mekanizmasından çıktı. Artık hizmet mekanizmasına dönmüştür. Biz sizlere hiçbir zaman yalan söylemedik. Ne söz verdiysek yerine getirdik. Bundan sonrada kesinlikle yalan söylemeyeceğiz çünkü biz iç içeyiz yüz yüzeyiz” şeklinde konuştu. AK Parti’nin farkı bu, şimdi bu farkı fark ettiriyoruz. Ben diğer siyasi parti liderine diyorum ki şu gönüllerinizi bir açında güçlü bir muhalefet olsun karşımızda. Biz milletimizin hizmetkârıyız eğer sen bunu rahatlıkla söyleyemiyorsan sen sandıkta yoksun demektir. İnşallah 2014 yerel seçimlerinde Yüzde 60’larla yerel seçimleri yeniden kazanacağız” diye konuştu.

Son zamanlarda basında dolaşan baskın olaylarına ilişkin konuşan Başkan Karabacak, “Seçim arifesi öncesi bazı iftiralar çıkar. Bu süreçte her zaman çam ağacı değil armut ağacı taşlanır. Meyve veren ağaç taşlanır. Hata yapabiliriz ama asla bilerek yanlışa imza atmayız. Yanlış yapanı da içimizden ayıklar hesabını sorarız. Biz önce Allah hesap vereceğiz sonrasında milletimiz ve devletimize hesap vereceğiz. Aday adaylığı için dosyamı ilçe başkanımıza teslim ettiğimiz gün Darıca Belediyesine baskın var dediler. Birileri bunları fişekliyor. Bulanık suda balık avlamak istiyor. O balık o suda yok. Allah’a hamdolsun biz dimdik görevimizin başındayız. Her zaman hesap vermeye hazırız” dedi.

Alkışlar arasında konuşmasını tamamlayan Başkan Karabacak’a ilgi yoğun olurken, program günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48