Canlı Maymun Lokantası 10 Ekim'de Sahnede

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezona yazar ve dramaturg Güngör Dilmen’in “Canlı Maymun Lokantası” isimli oyunuyla merhaba diyecek. Halen sahne provaları yoğun şekilde devam eden oyunun prömiyeri 10 Ekim Perşembe...

Canlı Maymun Lokantası 10 Ekim'de Sahnede
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezona yazar ve dramaturg Güngör Dilmen’in “Canlı Maymun Lokantası” isimli oyunuyla merhaba diyecek. Halen sahne provaları yoğun şekilde devam eden oyunun prömiyeri 10 Ekim Perşembe günü yapılacak.

Petrol zengini bir çiftin, balayı tatillerini geçirmek için gittikleri Hong Kong’da değişik tatları denemek istemeleri üzerinden kurgulanan oyun, aslında aynı sistemin iki farklı kutbunda yer alan doğu ve batı arasındaki kültürel çatışmayı çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Yönetmenliğini Murat Karasu’nun yaptığı oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Engin Benli, Meltem Özsavaş, Ahmet Yaşar Özveri, Çiğdem Sarıhan Benli, Aydın Sigalı ve Ozan Şahin rol alıyor.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Güngör Dilmen’in en önemli eserleri arasında yer alan ‘Canlı Maymun Lokantası’ heyecanı sürekli üst seviyede tutan kurgusunun yanı sıra; son derece ilginç dekor ve kostümleri ile de dikkat çekiyor. Trajikomik bir üslubu barındıran oyunun dekor tasarımında Ethem Özbora, kostüm tasarımında Başak Özdoğan, ışık tasarımında ise Yaşar Demirkıran görev alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48