Başiskele’de Fatih Sultan Mehmet Parkı Şekilleniyor

Başiskele Belediyesi sosyal hayatın canlı olduğu Serdar Mahallesi Pasinler Caddesi üzerinde yapımına başladığı 30 dönümlük Fatih Sultan Mehmet Parkını şekillendirmeye başladı. Toplu konutların yoğun olduğu bölgede yapılan park Başiskele'nin...

Başiskele’de Fatih Sultan Mehmet Parkı Şekilleniyor
Başiskele Belediyesi sosyal hayatın canlı olduğu Serdar Mahallesi Pasinler Caddesi üzerinde yapımına başladığı 30 dönümlük Fatih Sultan Mehmet Parkını şekillendirmeye başladı. Toplu konutların yoğun olduğu bölgede yapılan park Başiskele'nin en büyük parkı olacak.

Başiskele Belediyesi yeşil alan ve parkların artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Serdar Mahallesi Pasinler Caddesinde 30 bin metre kare alana yapılan park içerisinde gölet, şelale, kafeteryalar, sergi alanı, yürüyüş yolları, piknik ve dinlenme alanları, seyir terasları, oyun grupları, suni kayak pisti ve parka adı verilen Fatih Sultan Mehmet'in heykeli olacak. Başiskele Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Parkını görme ve bedensel engellilerin her noktasına ulaşabileceği şekilde tam donanımlı olarak yapıyor. Yapımına başlanan park tamamlandığında Başiskele, en büyük önemli bir sosyal yaşam alanına kavuşmuş olacak.

Serdar Mahallesi Pasinler Caddesinde yapımına başlanan bu dev parkla birlikte park ve sosyal alan sayısı 4,5 senede 40'a ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48