Atık Pil Kampanyasına Destek Olanlar Ödüllendiriliyor

İzmit Belediyesi’nin atık pil kampanyasına destek olanlar ödüllendiriliyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen atık pil toplama kampanyasına destek verenlere bir yıl içinde 80 adet sinema bileti, 600 adet...

Atık Pil Kampanyasına Destek Olanlar Ödüllendiriliyor
İzmit Belediyesi’nin atık pil kampanyasına destek olanlar ödüllendiriliyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen atık pil toplama kampanyasına destek verenlere bir yıl içinde 80 adet sinema bileti, 600 adet hikaye kitabı, 100 adet tiyatro bileti ve 80 adet de meyve, çam ve gül fidesi verildi.

Saraybahçe Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencileri Şahin Gökdemir, Volkan Güçtemur, Serkan Kaymaz ve 6.sınıf öğrencisi Muhammed Ali Baysal topladıkları 567 adet pili belediyeye getirdiler. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevlilerine atık pilleri teslim eden öğrencilere bunun karşılığında 19 adet hikaye kitabı verildi. Öğrencileri kutlayan yetkililer,” Çevre konusunda öğrencilerimizin duyarlılığı büyüklere örnek olmalı” dediler. Kullanılmış pil karşılığında kitap kazanan öğrenciler de” Atık pillerin doğaya atıldığında büyük çevre felaketlerine neden olduğunu okuduk. Bir pilin topraktaki etkisinin 300 yıl sürdüğünü öğrenince bu pilleri çöpe atmamaya karar verdik. Arkadaşlarımıza da bu konuda bilgilendirmeler yapıyoruz. Pilleri çöpe atmayarak çevrenin korunmasına yardımcı olurken karşılığında da bedava kitap kazanıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48