Ak Parti Dilovası 18'inci İlçe Danışma Meclisi Yapıldı

AK Parti Dilovası 18'inci Daraltılmış İlçe Danışma Meclisi geçtiğimiz akşam İlçe Teşkilat binasında düzenlendi.AK Parti Dilovası 18'inci Daraltılmış İlçe Danışma Meclisine, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili ve Dilovası Koordinatörü...

Ak Parti Dilovası 18'inci İlçe Danışma Meclisi Yapıldı
AK Parti Dilovası 18'inci Daraltılmış İlçe Danışma Meclisi geçtiğimiz akşam İlçe Teşkilat binasında düzenlendi.

AK Parti Dilovası 18'inci Daraltılmış İlçe Danışma Meclisine, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili ve Dilovası Koordinatörü Mehmet Uzunoğlu, İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve yönetimi, Belediye Başkanı Cemil Yaman, Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Küçükkaya ve yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, Belediye Meclis üyeleri, Mahalle ve Köy Başkanları katılımı ile gerçekleşti.

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, "İlçe teşkilatımıza Belediye Başkanı Aday Adayı olmak isteyen 11 kardeşimiz başvuruda bulundu. Ben teşkilatım olarak hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Aday Adayı kardeşlerimin kendi aralarındaki saygı, sevgi ve birliktelikleri bize mutluluk veriyor. 30 Mart 2014 yerel seçimlere biz bu birlik beraberlik içinde yüzümüzün akıyla Kocaeli ortalamasının üstünde bir oy alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Başkan Yıldırım konuşmasını temayül yoklaması ile ilgili bilgiler vererek sözlerini sonlandırdı.

AK Parti İlçe Başkanı İlhan Yıldırım’ın konuşmasının ardından sonra selamlama konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, ”2009 seçimlerinden bu yana aziz milletimizden almış olduğumuz bu emaneti elimizden geldiği kadar layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Bu süreçte bana destek olan tüm Milletvekillerime, İlçe Başkanıma ve tüm Ak Parti aileme ve meclis üyelerime teşekkür ederim” dedi.

5 Yıllık süreçteki çalışmaları anlatan Başkan Yaman, ”2009 yılında göreve geldiğimizde alt yapıda suda kayıp kaçak yüzde 75’den yüzde 15’e indirdik. Doğalgazda yüzde 5’den aldığımız oranı yüzde 50’lere çıkardık. Üst yapıda bozulan tüm yollarımızı 135 bin metrekare parke, 120 bin ton asfalt serimi yaparak yollarımızı yeniledik ve 51 yeni yolu imara açtık. Halkımızın ihtiyaçlarını her zaman yerine getirmeye çalıştık ve 5'inci Semt konağımızın temelini Diliskelesi mahallesinde attık. Dilovası hastanesi ile ilgili Ak Parti teşkilatları olarak verdiğimiz mücadele sonucu müjdeli haber geldi ve Dilovası Devlet Hastanesi oldu, ek binasını da belediye olarak yapıyoruz” dedi. Başkan Yaman Çevre, Eğitim, Sağlık ve diğer alanlar da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Yaman Çevre, Eğitim, Sağlık ve diğer alanlar da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Yaman sözlerine şöyle devam etti: “Dünya Lideri Sayın Başbakanımızın sizin gibi birer dava arkadaşıyım. Biz Sn. Başbakanımızı mahcup edecek hiçbir eylem içerisinde bulunmadık ve bulunmayacağız. Bu süreçte bizim aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlar olacaktır. Bu oyuna AK Parti ailesinin gelmeyeceğine canı gönülden inanıyorum. Son ankete göre bugün yerel seçimler olsa Partimizin İlçemizde alacağı oy oranı yüzde 55‘tir. Dolayısıyla bu hususta ben olabilirim, ama olamayabilirim de, sonuç olarak, kim olursa olsun bizden birisi olacak ve inanıyorum ki başarılı olacaktır, çünkü böyle bir ekibe sahip olmak bir ayrıcalıktır. Ve kazanan kim olursa olsun AK Parti ailesi olacaktır."

SKM Başkanı Fatih Meral’in seçim çalışmaları hakkında yapmış olduğu sunumu ile devam eden AK Parti Dilovası 18'inci Daraltılmış İlçe Danışma Meclisinde ilçe başkanı İlhan Yıldırım Beledi Başkan Aday Adaylığı başvurusunu İlçe Başkan Yardımcısı Fazıl Korkmaz’a yaptı.

Daha sonra AK Parti Dilovası Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yapan tüm aday adayları 5’er dakikalık tanıtım konuşmalarını yaptılar. Aday adaylarının hepsi sonuç ne olursa olsun kazananın AK Parti ailesi olacağını belirterek birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Divan başkanlığını yapan İl Başkan vekili ve Dilovası Koordinatörü Mehmet Uzunoğlu’nun iyi temennilerde bulunduğu ve aday adaylarına başarılar dilediği konuşması ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48