Chp, Add Ve İşçi Partisi Atatürk Anıtı’na Çelenk Bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı, İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kırklareli Şubesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk...

Chp, Add Ve İşçi Partisi Atatürk Anıtı’na Çelenk Bıraktı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı, İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kırklareli Şubesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından Atatürk Anıtı önünde parti temsilcileri, partililer ve ADD Kırklareli Şubesi üyeleri bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Burada bir açıklama yapan CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, “ Cumhuriyet Türk Milleti’ne bırakılmış en büyük mirastır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti yokluk ve yoksulluk içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulduğunu ifade eden Zengin, “Türk Milleti’nin, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yokluk ve yoksulluk içerisinde vermiş olduğu mücadelesiyle yürütülen ve zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nın ardından yine Büyük Önderimiz Atatürk’ün “ Türk Milleti tabiat ve adetlerine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir.” Sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır. 29 Ekin 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet, bir aydınlanma devrimidir. Bu konuda ki en büyük güvencesi ise Atatürk’e inanan, onun ilke ve devrimlerine sahip çıkan yüce Türk Milletidir. CHP olarak bağımsızlığımız ve halkın bağımsız iradesiyle kendi kendini yönettiği Cumhuriyet en çok sahip cıktığımız üzerine en çok titrediğimiz güldür ve bu uğurda boğuşmamız gereken dikenlerin bizi yıldırmasına izin vermemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48