Emniyet Müdürlüğü’nden Öğrencilere Uçurtma Şenliği

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Polis ve Geleceğin Yıldızları El Ele’ projesi kapsamında, ortaokul öğrencilerine uçurtma şenliği düzenlendi.Polisevi üzerinde bulunan Kalleştepe mevkiinde Toplum Destekli Polislik...

Emniyet Müdürlüğü’nden Öğrencilere Uçurtma Şenliği
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Polis ve Geleceğin Yıldızları El Ele’ projesi kapsamında, ortaokul öğrencilerine uçurtma şenliği düzenlendi.

Polisevi üzerinde bulunan Kalleştepe mevkiinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün koordinesinde gerçekleştirilen uçurtma şenliğine, Kilis merkeze bağlı Gülbaba Zeynep Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu 6-7 ve 8. sınıf öğrencilerinden yaklaşık 150 öğrenci katıldı.

Uçurtma şenliği sonrası, polisevindeki çocuk parkında ve açık hava fitnes aletlerinde bir süre eğlenen öğrencilere yemek ikramında bulunulduktan sonra, etkinliğe katılan öğrenciler kiralanan servis araçları ile köylerine uğurlandı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yetkilileri, İl Emniyet Müdürlüğü olarak, çocuklara yönelik sosyal projelerin devam ettiğini, bu şenliğin taşımalı eğitim yapan Zeynep Gülbaba Yatılı Bölge Ortaokulu ile gerçekleşmesi ile yaklaşık 16 köyden öğrencinin bu etkinliğe katılımının sağlandığını, köylerde ikamet etmekte olan çocukların da bu tür aktivitelerden faydalanmasını amaçladıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER