Amoca’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

KİLİS (İHA) – Milliyetçi Hareket Partisi Kilis Merkez İlçe Başkanı Arif Amoca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajda; her alanda gelişmiş, üretken, zengin, demokrat ve modern bir Türkiye’nin en büyük idealleri...

Amoca’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı
KİLİS (İHA) – Milliyetçi Hareket Partisi Kilis Merkez İlçe Başkanı Arif Amoca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajda; her alanda gelişmiş, üretken, zengin, demokrat ve modern bir Türkiye’nin en büyük idealleri olduğunu vurgulayarak, “Yeter ki gücümüzün, potansiyelimizin, farkına varalım, birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Hiçbir zaman karamsarlığa kapılmayalım” dedi.

Amoca, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız. Yüce meclisimiz bundan 90 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesiyle Cumhuriyeti ilan etmiş, milletimizin çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adımı atmıştır. Bugün bizlere düşen görev çağdaşlaşma yolunda atılan adımları daha da çoğaltmak ve milletimizin refahını arttırarak, ulusumuzu dünya ulusları içerisinde hak ettiği yere taşımaktır.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de Cumhuriyetimizi ve onun getirdiği temel değerleri iyi öğrenmeli kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarmalıdırlar. ‘Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz’ sözleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Türk gençliğinden beklentilerini dile getirmiş ve Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Bu duygularla, tüm Kilisli hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48