7 Aralık Üniversitesi’nde Tübitak Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) Araştırma Destek Programları Başkanlığı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma ve Destek Grubu (SOBAG) tarafından ‘Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma...

7 Aralık Üniversitesi’nde Tübitak Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) Araştırma Destek Programları Başkanlığı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma ve Destek Grubu (SOBAG) tarafından ‘Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu (SOBAG) Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.

Araştırmacıların TÜBİTAK desteklerinden daha fazla yararlanmalarını sağlamaya yönelik olarak düzenlenen etkinlik, Üniversite Merkezi Derslik binasındaki amfide gerçekleştirildi. Toplantı Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (BAP) koordinatörü Doç. Dr. Murat Oduncuoğlu’nun programa yoğun ilgi gösteren akademisyenlere teşekkür konuşması ile başladı.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan TÜBİTAK - Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) uzmanları Alperen Karataş ile Hamidullah Tarhan, ‘Akademik Destek Programları ile Proje Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar’ başlıklarında birer sunum gerçekleştirdi. Uzmanlar tarafından yapılan sunumda TÜBİTAK’ın web sitesinde desteklenen projeler ve desteklenme şartlarıyla ilgili geniş bilgilerin yer aldığı, gerekli incelemeler yapılıp, istenen şartlara uygun olarak hazırlanan başvuruların büyük ihtimalle desteklenmekte olduğu belirtildi.

Toplantının sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer, yapılan bu toplantının üniversitemizde yapılacak olan nitelikli araştırmalara iyi bir zemin hazırlayacağına olan inancını belirterek konuşmacılara teşekkür etti.

Türer, TÜBİTAK’ın son dönemde verdiği destek ve kaynaklarla büyük bir boşluğu doldurduğunu ve bunun memnuniyetle karşılandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER