Ülkü Ocakları'ndan 'açılım' Açıklaması

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamış olduğu demokratik pakete, düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi.Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ayrıca şunları söyledi:...

Ülkü Ocakları'ndan 'açılım' Açıklaması
Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamış olduğu demokratik pakete, düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi.

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ayrıca şunları söyledi: ''Başbakan Erdoğan’ın demokratikleşme paketi adı altında açıkladığı maddelerden birisi de Andımızın kaldırılması olmuştur. Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikâr olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hâkimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır'' dedi.

Açıklamasında, ''Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir'' diyen Gümüş, ''Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım, Yasam, Küçüklerimi korumak, Büyüklerimi saymak, Yurdumu, Milletimi, Özümden, Çok Sevmektir. Ülküm; Yükselmek, İleri gitmektir. Ey büyük Atatürk, Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, Durmadan yürüyeceğime, And içerim. Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türk’üm diyene'' sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Açıklamanın ardından Ülkü Ocakları üyesi gençler, Andı okurken, dakikalarca, 'Ne Mutlu Türküm Diyene' diyerek bozkurt işaretleri yaparak tepki gösterdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48