Müsiad Heyeti Amerika Gezisinden Döndü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi, üyelerinin katılımıyla, Amerika Birleşik Devletleri'ne bir iş gezisi düzenledi.17-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ziyaret konusunda bilgi veren MÜSİAD Başkanı Ahmet...

Müsiad Heyeti Amerika Gezisinden Döndü
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi, üyelerinin katılımıyla, Amerika Birleşik Devletleri'ne bir iş gezisi düzenledi.

17-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ziyaret konusunda bilgi veren MÜSİAD Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, “Ayrıca gezide yapılan temasların, büyük bir pazar olan Amerika ile bölgemiz arasındaki ticaret fırsatlarının ve işbirliklerin değerlendirilmesi, pazarın incelenmesi, yeni teknik gelişmeler hakkında fikir sahibi olunması, Ülkemizin yükselen ekonomik gücüne katkıda bulunan işadamlarına farklı bakış açıları kazandırma noktasında kazanımlar sağladı” dedi.

MÜSİAD Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “ABD ile Ülkemizin ticari hacmi geçen yıl 19,7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu potansiyele ivme katacak ve Türkiye aleyhine olan dış ticaret dengesinin düzelmesine destek olacak başarılı girişimciler aramızda mevcut. Bizler, MÜSİAD olarak üyelerimizin, ticaret erbabı olarak dünyanın her yerinde olmaları için çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda ABD gezisinde yapılan ziyaret ve görüşmelerin, uzun vadede ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48