Kayseri'nin Yamaç Paraşütü Tutkusu

Her yıl düzenlenen dünya çapındaki organizasyonlarla Kayseri'nin ismini hava sporlarında duyuran Talas Belediyesi yamaç paraşütünde bu yıl açtığı üçüncü dönem başlangıç kursları büyük ilgi gördü. Kursa katılan 50 sporcunun eğitimlerdeki...

Kayseri'nin Yamaç Paraşütü Tutkusu
Her yıl düzenlenen dünya çapındaki organizasyonlarla Kayseri'nin ismini hava sporlarında duyuran Talas Belediyesi yamaç paraşütünde bu yıl açtığı üçüncü dönem başlangıç kursları büyük ilgi gördü. Kursa katılan 50 sporcunun eğitimlerdeki heyecanı görülmeye değerdi.

Kayseri'de hava sporlarından yamaç paraşütüne ilgi her geçen gün artıyor. Talas Belediyesi bünyesinde açılan kurslarda şimdiye kadar 600 sporcu yetişti. Bu yıl ise üçüncüsü açılan kursa kayıt yaptıranların sayısı 50'yi buldu. Yamaç paraşütü eğitmenlerinden teorik ve pratik eğitim alan kursiyerler, ilk etabı tamamlamaları için gerekli uçuş sayısı olan 10'u tamamlamak için sabahın erken saatlerinde tepelerden yükseliyor. Büyük heyecan dolu uçuşlarda kendilerini gökyüzüne bırakan yamaç tutkunları, kuşlar gibi özgür olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Talasgücü Belediyespor yamaç paraşütü eğitmeni Celal Yıldız, Kayseri'de yamaç paraşütünün büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Talep nedeniyle bu yıl üçüncü kez başlangıç kursları düzenledik" dedi. Talasgücü Belediyespor olarak eğitimlere hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden Yıldız, "Bu dönemin üçüncü yamaç paraşütü kursunu açtık. Öğrencilerimizle teorik eğitimleri tamamladık artık uçuş eğitimlerini yapıyoruz. Eski öğrencilerimiz de bu eğitimlerimize katılarak bizleri bırakmıyorlar. Her zaman bizlerle beraberler. Talasgücü Belediyespor olarak yakın zamanda çok iyi sporcular yetiştirip ülke çapında dereceler elde etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ise, tarım ve sanayisinin olmadığı ilçenin tarihi doku ve hava sporlarıyla turizme yöneldiğini anlatarak, "Talas'ın hedefi artık turizmde hak ettiği yeri almaktır" dedi. Başkan Yıldırım, turizmin geniş kapsamlı bir kavram olduğunu ifade ederek, bunun içerisinde yer alan tarihi değerler ve spor turizminin artık Talas'ın büyük hedefi olduğunu söyledi. Bu kapsamda 10 yıldır yamaç paraşütü, yelken kanat ve model uçak gibi hava sporlarında uluslar arası organizasyonlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Yıldırım, "Artık Talas'ın, Kayseri'nin ismi hava sporlarındaki organizasyonların yanında sporcuların da elde ettiği derecelerle anılmaya başladı. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER