Kayseri Mmo Başkanı Mustafa Özkan:

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı Mustafa Özkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti, yılların emeği ile meydana getirdiği kardeşlik harcını bozmayacak...

Kayseri Mmo Başkanı Mustafa Özkan:
Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı Mustafa Özkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti, yılların emeği ile meydana getirdiği kardeşlik harcını bozmayacak ve ihanet süreci kendi başlarını yakacaktır” dedi.

“Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıl dönümünü coşku, sevinç ve gururla kutladığımız bu dönemde hüznü ve endişeyi de yaşadığımız bir süreçten geçmekteyiz” diyen Özkan, “Tarihi destanlarla dolu Türk Milletinin yine destansı bir kurtuluş mücadelesi sonucu kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Milletimizin, bağımsızlığına göz diken düşman unsurlarına karşı verdiği kararlı ve onurlu mücadeleyle, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağının eşsiz bir göstergesidir” ifadesinde bulundu.

Özkan açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Savaş meydanlarında, Aziz Şehitlerimizin kanlarıyla yazdığı bu destan onların ruhlarıyla vücut bulmuş ve sonsuza kadar yaşamayı hak etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel niteliklerinin hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak hepimizin asli görevidir. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti‘ni, toplumsal huzuru en üst seviyede yaşatarak, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır.

Fakat içerisinden geçtiğimiz ve üniter yapımızın tahrip edilmeye çalışıldığı bu süreçte etnik temelli fitne büyük tehdit unsuru olmuştur. Tarihten hiç ders almamış ve Türk’ün sabrını denemenin hiç mantıklı bir iş olmadığını bilmeyenler sözde yeni rejimler ortaya koymaya başlamıştır. Küresel güçlerin kucağında gezen ve onların gölgesinde hayat bulan hainler şunu iyi bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti, yılların emeği ile meydana getirdiği kardeşlik harcını bozmayacak ve ihanet süreci kendi başlarını yakacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları, Devletimizin bekası ve Türk Milletinin bağımsızlığına emeği geçenleri ve şehitlerimizi hayranlıkla ve minnetle anıyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan Rahmet diliyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48